Türk Silahlı Kuvvetleri için Yapılan Genellemeler

0
576

            Birkaç yıldır gündem de askerlerin yargılanması konusu var. Nedense bir kısım, askeri yargılayan sorgulayan herkesi Türk Silahlı Kuvvetleri’ne düşman görüyor. Anlamaya çalışıyorum. Neden insanların yanlışları bir kuruma mal edilir. Diğer taraftan neden o kurumda çalışan herkes kendisinin yargılandığı hissine kapılır. Hata yapan insandır. İnsan da hatasının bedelini öder. Burada suçlanan kurum değil o kişidir.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Yanlış Genellemeler
Türk Silahlı Kuvvetleri ve Yanlış Genellemeler

            Medyadan duyuyoruz falan okulun müdürü öğrencisine tacizde bulunmuş. Şimdi ben bi öğretmen olarak neden o şerefsizin şerefsizliğini üzerimde hissedeyim. Hata yapmıştır. Yanlış insandır, yargılanmalıdır. O kızların babasına sorsanız asılmalıdır.

            Bir öğretmen öğrencisini eşek sudan gelene kadar dövmüş hastanelik etmiş. Bunu eleştirenlere çıkıp “sen Milli Eğitime düşman mısın?” diye soran var mı? Yok. Olmaz. Olmamalı da…

            Sonuç kurumlar içinde birçok insan barındırır ve insanların iyisi vardır kötüsü vardır. Bazı insanlar hata yapar, TSK içerisinde de hata yapabilen insanlar mevcuttur. Yasaları çiğnemiş TSK mensupları her Türk vatandaşı gibi yargılanır, yargılanmalıdır. Suçlu ise gerekli ceza verilmelidir. Yargılanan TSK değil hatayı yapan askerdir. Bu yüzden kimse “Sen TSK ya düşman mısın? “ dememelidir. Ordu hepimizin ordusu. Vatan hepimizin vatanı. Aynı gemi içerisindeyiz. Gemiyi ayakta tutmaya çalışıyoruz. Gemimizi delmeye çalışana kurumundan  dolayı ayrıcalık tanınmamalıdır.

Yorum Yapın, Soru Sorun

yorum

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.