Bilgisayar

Reklam Virüsleri Sorunu Çözüldü: adbirdie Virüsü ve adyourexchange virüsü

Reklam virüsü olan adbirdie virüsü, tradeadexchange virüsü , trade exchange virüsü ve adyourexchange virüsü bilgisayarınıza bulaştıktan sonra yeni sekmeler açarak kendi reklamlarını size gösterirler. Format atmak ya da modemi baştan kurmak sorunu çözmeyecektir.

Adyourexchange Virüsü

adbirdie virusu ve adyourexchange virusu

adbirdie virusu ve adyourexchange virusu

Bir çok forumu 2 gündür okuyorum ve bir sürü farklı çözüm önerisi sunulmuş. Her farklı çözüm için işe yaradı ya da yaramadı diyenler var. Bende hepsini tek tek denedim.  Aynı ağa bağlı 2 leptop bilgisayar ve 2  android cep telefonu var. Hepsinde de adbirdie virüsü mevcut.

Bilgisayarınızda ya da modeminize format atmak bu sorunu çözmeyecektir kesinlikle boşuna vaktinizi böyle şeyler ile harcamayın.

Adbirdie virüsü modeminizin açığını kullanarak modeminizde dns oluşturur ve gösterilecek sayfaların arkasında reklam sayfaları çıkartabilir.

adbirdie virüsü ve adyourexchange virüsü sisteminize girdikten sonra 2 farklı şekilde çalışacaktır.

1. Java script destekli butonlara tıklandığında yeni sekme açılması,

2. Herhangi bir web sayfası içerisinde boş bir alanda gizli pencereler oluşturup tıklanıldığında reklam sayfaları yani yeni sekme ile reklam sayfası açılması

Reklam virüsü olan Adbirdie virüsü’nden kurtulmanın yolları:

Eğer bilgisayarınıza bu virüs girdiyse google chrome’un adblock plus eklentisi de işe yaramayacaktır çünkü bir reklam olarak gösterilmeyen bu virüs yeni sekme acarak calismaktadir.

Öncelikle modeminize giriş yapın. Modeminiz muhtemelen TP-link markasıdır. Tp-link markası değilse de modeminizin ayarlarını ilk kurulumda doğru yapmamışsınız demektir.

Bu virüs modeminizin açığından faydalanarak bilgisayarınıza giriş yaptıktan sonra google hesabınıza bulaşır ve google hesabınızı google chrome ile açtıktan sonra virüs tekrar aktif hale gelir işte bu yüzden modeminizi ya da bilgisayarınızı formatlamanız işe yaramıyor.

Bilgisayardan adbirdie ve adyourexchange virüsünü kaldırmak için öncelikle ve sırasıyla yapmamız gerekenler;

1) Google MY Account adresine girdikten sonra baglı uygulamalar ve hizmetler başlığı altındaki hesap izinlerine girelim. Burada bilmediğiniz ne varsa ve google chrome ile olan bağlantıyı kaldıralım.

adbirdie virüsü

adbirdie virüsü

2) Modeminize giriş yapabiliyorsanız eğer yani evdeyseniz modeminizin dns yönetimine girin, dns yönetiminde yazılmış dnsleri temizleyin, dns cache’ini temizleyin. Ayarlarını kaydedin ve yeniden başlatın.

3) Chrome tarayıcınızda ayarlarına girin, gelişmiş ayarları gösterin ve sıfırlayın tarayıcıyı. Fakat google hesabınızla giriş yapmayın.

4) Bilgisayarınızın ağ ayarlarına girerek dns adresinizi 4.2.2.4 ve 4.2.2.5 yapın. Kaydedin.

5) Bilgisayarınızı ve modeminizi yeniden başlatın.

 

NOT: Üstte bir bilgisayardan adbirdie virüsünü ve adyourexchange virüsünü nasıl kaldıracağınızı anlattım fakat bu işlemleri yaparken modeminize bağlı diğer cihazların modem ile bağlantısını kesin. Bu virüs bilgisayarlar arasında da geçiş yapabildiğinden bu işlemleri tek tek o modeme bağlı tüm bilgisayarlarda yapmanız gerekiyor.

Telefonlardan adbirdie ve adyourexchange virüsünün temizlenmesi;

Android telefonlarda adbirdie virüsünün temizlenmesi ve adyourexchange virüsünün temizlenmesi bilgisayarlardan temizlenmesi ile farklıdır.

Eğer android telefonunuza bu virüs girdiyse uygulamaları kaldırmak ya da telefonu fabrika ayarlarına geri götürmek de işe yaramayacaktır çünkü bu virüs cihazınıza bulaştıktan sonra google hesabınızda güzel bir yer edinmektedir.

android telefondan adbirdie ve adyourexchange reklam virüsü temizlenmesi için yapılması gerekenler;

1) Telefonunuzun modem ile olan bağlantısını kopartın. Telefonunuz kendi operatorunuzun internetiyle de virüse yakalanıyorsa lütfen yorum yazın yeni çözümler sunabilirim.

2) Telefonunuza SD maid uygulaması BURADAN yükleyin, farklı cleaner programları varsa kaldırın. Sd maid uygulaması ile telefonunuzun veritabanı hariç diğer tüm dosyalarını temizleyin.

3)Telefonunuzdan uygulamalara girin, tüm uygulamaları göster seçeneğine tıklayın kullandığınız tüm internet tarayıcılarının verilerini silin, chrome, internet, firefox ya da bir başka tarayıcı neyse hepsinin verilerini silin.

4) Android telefonunuzdan kablosuz ağlara ve Ağ yapılandırma ayarlarlarına girin, kablosuz ağ için yani wifi ağı için ayarlar bölümünde dns kısmına 4.2.2.4 ve 4.2.2.5 yazıp kaydedin. Telefonunuzu yeniden başlatın.

(eğer wifi kapalı olduğu için ayarlarını değiştiremiyorsanız telefonunuzu yeniden başlattıktan sonra wifi açabilir ve modeme bağlanabilirsiniz, bağlandıktan sonra da dns için wifi ayarı yapabilirsiniz.)

NOT: Tüm bu işlemlerden önce modeminize bağlı diğer bilgisayarları ve telefonları tabletleri modeminiz ile bağlantısının koptuğundan emin olun.

Bu işlemleri tüm telefonlar ve tüm bilgisayarlar için ayrı ayrı yaparsanız adbirdie ve adyourexchange  reklam virüsü kaldırmayı başarabilirsiniz.

İşlemler ile ilgili soruları yorum bırakarak sorabilirsiniz.

Bu illet reklam virüsü ile ilgili bu kadar bilgiyi okuduktan sonra sponsor bağlantılarımıza(sağda solda ufak tefek çıkan reklamlar) tıkladığınız için teşekkür ederiz. İyi günler diliyorum.

Yorum Yapın, Soru Sorun

yorum

318 Comments

318 Comments

 1. veysel kağan yakar

  01 Mayıs 2015 at 01:02

  kardeşim bu virüs benim telefona bulaştı. hem wifi açıkken virüs karsıma çıkıyo hem de mobil veri açıkken karsıma çıkıyo napablirim

  • muckanayumka

   01 Mayıs 2015 at 04:54

   Telefonunuzun markasını nedir?

   • kadirhan

    17 Ocak 2016 at 19:09

    Benim telefonumada virüs bulastı reklamlar cok cıkıyor kendi kendine uygulamalar indiriyor nasıl düzeltebilirim markası Casper via v8c

    • büşra

     30 Mayıs 2016 at 21:53

     aynı şey bnm telefonumada oluyo samsung note 2

   • Veysel Kağan Yakar

    14 Eylül 2016 at 11:21

    Samsung galaxy a5 (2016) kullaniyorum ama onceden turkcell t50 kullaniyordum ikisinde de ayni sorun var yardimci olurmusunuz lutfen.

  • Alim baba

   05 Temmuz 2016 at 19:12

   Aynı şey bnde de oluo samsung tab s

 2. mustafa

  01 Mayıs 2015 at 01:11

  Dostum yaptım şuanlık gitmiş gibi duruyor, teşekkürler bilgilendirme için. Facebookta virüs sorun yaratmıyordu ama diğer sitelerde çile haline gelmişti.

  • muckanayumka

   01 Mayıs 2015 at 04:52

   En son modeminizin arayüzü için kullanıcı adını ve şifresini değiştirin. Dns cache belleğini silin virüs geri gelmez.

 3. ahmet arslan

  01 Mayıs 2015 at 14:43

  iphone 5 telefonuma ve eşimin iphone4 telefonuna bulaştı bu bela. google de arama yaptığım zaman önce ad.adbirdie.com a, oradanda youradexchange.com a yönleniyo durmadan sayfalar açıyo, bazende appstore oyun indire geçiyo.yaklaşık bir haftatır böyle.teknik bilgim ve becerim yok.nasıl halledebilirm..teşekkürler.

  • muckanayumka

   01 Mayıs 2015 at 22:45

   İphone 5 ya da 4 telefonunuzda (sanıyorum ki ikisinde de yaklaşık aynı işlemleri yapcaksınız) öncelikle ayarlar kısmına girin, ayarlar kısmında safari ayarlarına tıklayın safari ayarlarında “çerezleri engelle” kısmı “üçüncü parti ve reklamlardan” seçeneğine tikli olduğundan emin olun.
   Daha sonra Wi-Fi alanında bağlı olduğunuz kablosuz ağ ismine tıklayın ve ağ ayarlarına girmiş oldunuz. Daha sonra ip adresi seçeneği altında 3 sekme göreceksiniz, DHCP , BootP ve Statik. Burada statik sekmesi altında;
   ip adresi: 192.168.1.25
   alt ağ maskesi: 255.255.255.0
   Yöneltici: 192.168.1.1
   Dns: 4.2.2.5
   olarak kaydedin ve çıkış yapın.
   Daha sonra telefonunuzdan internete bağlanın ve virüsün kaybolup olmadığını kontrol edin. Sonucu buraya yazarsanız çok sevirinim.
   Eğer yine de olmazsa bir çözüm önerim daha olacak. İyi günler.

   • db

    05 Mayıs 2015 at 21:28

    Dediklerinizi uyguladım fakat sorun çözülmedi. Iphone 5s kullanıyorum. Bilgisayarda olduğu gibi daha kompleks bir çözümü olabilir mi acaba?
    Ve bilgisayarda da Mozilla kullanıyorum. Bunun için farklı bir yöntem uygulamak gerekir mi?

    • muckanayumka

     05 Mayıs 2015 at 22:52

     Bağlı olduğunuz modemin yönetim arayüzüne erişebiliyorsanız dns cache’i temizleyin kullanıcı adı ve parolayı değiştirin. Bu şekilde de düzelir. Eğer modeme erişemiyorsanız kullandığınız cihaza yazdığınız dnsler ile çözülmesi gerekiyor.
     İnterneti aldığınız modemden bağlanan bilgisayarlarda olmuyorsa bilgisayarların dns adreslerine bi bakın otomatik değildir bilgisayara yonlenmesi gereken dnsleri yazmişsinizdir yani sorun her halukarda modeminizdedir.

   • metehan

    15 Haziran 2015 at 22:37

    Hocam iyi akşamlar. İ phone 6 da çerezleri engelle dediğim anda şu üç seçenekten hangisini seçmeliyim ilk olarak?

    -sadece şu anki siteden izin ber
    -ziyaret ettiğim sitelerden izin ver
    -her zaman izin ver

   • eser

    18 Temmuz 2015 at 14:04

    kardeşim mrhaba,
    ben note 3 kullanıcısıyım bende hem wifi den hamde mobile den internete bağlandığımda beni farklı sayfalaa yönlendiriyor,
    telefonumun internet bağlantı ayarları aşağıdaki gibi ne yapmalıyım bunu düzeltmek için,
    ıp adresi : 192.168.1.100
    ag geçidi : 192.168.1.1
    ag örnek uzunluğu : 24
    dns 1 : 5.152.219.52
    dns2 : 5.152.219.51

    yardımlarını bekliyorum

   • Elif

    28 Ekim 2015 at 14:16

    Ya hem wifi hem mobil de aynı dert var lg g4 telefonum

  • PCYBER

   07 Haziran 2016 at 10:45

   Apple IOS lara da virüs bulaşıyormuydu?

 4. fatih

  01 Mayıs 2015 at 22:59

  merhabalar, ben vınn ile bağlanıyorum .nasıl yapmam lazım

  • muckanayumka

   02 Mayıs 2015 at 00:47

   Hangi cihazı hangi operatoru kullanıyorsunuz yazarsanız sizi yönlendirebilirim.

 5. Hakan

  01 Mayıs 2015 at 23:34

  Cok saol kardeşim cok isime yaradı!!!

 6. caglar

  02 Mayıs 2015 at 10:04

  modem arayüzüne ulaşamıyorsak ne yapmalıyız? işyerinde virüs bulaştı evde sorun yok

  • muckanayumka

   02 Mayıs 2015 at 18:42

   Modem arayüzüne ulaşamıyorsanız kendi cihazınızın modeminizden otomatik ip ya da dns almasını engelleyin, kendiniz ip adresi ag geçiti ve dns adresi yazmanız lazım bu şekilde de sorun geçici olarak çözülür. Hangi cihazla bağlanıyorsunuz hangi işletim sistemi kullanıyorsunuz?

 7. ahmet arslan

  02 Mayıs 2015 at 22:35

  dostum dediğiniz gibi iphone ayarlarını değiştirdim ama olmadı sorun devam ediyo hala. diğer yoluda yazarsanız sevinirim, teşekkür ederim ilginize.hoşçakalın.

  • muckanayumka

   03 Mayıs 2015 at 11:52

   İnternete nereden bağlısınız? Evdeki tp-link modeminizden mi?
   internete bağlı olduğunuz modem tplink ise bu modemin dns ayarlarını sıfırlıycaksınz kullanıcı adı ve şifresini de değiştiriceksiniz.
   Modeminiz tp link olmasa bile kullanıcı adı ve şifre default yani başlangıçta gelen kullanıcı adı ve şifre ise bu da modeminizde bilgisayarınıza giren virüsün değişiklik yaptigini gösterebilir bu yüzden modeminizin ayarlarına bakmamız lazım.
   Bunun yanında operatorun internetini kullandıgınız zaman adbirdie virüsü ya da adyourexchange virüsü çıkmıyordur.
   Modem ayarlarınızı yaptıktan sonra sonucu tekrar yazın.

   • fatih yurttaş

    31 Ekim 2015 at 17:49

    Teşekkür ederim usta. Reset attıktan sonra telefondan internete bağlanabiliyorum. adyourexchange belasından kurtuldum.

 8. alperen

  04 Mayıs 2015 at 00:10

  Airtiies 5650 marka modeme sahibim dns cache silme gibi ayarlar bende yok acaba ne önerirsiniz? Çileden çıkacağım

  • muckanayumka

   04 Mayıs 2015 at 21:06

   İnternet erişim kullanıcı adınızı şifrenizi biliyorsanız modeminizi fabrika ayarlarına döndürün, yeniden kurun yeniden kurulum esnasında dikkat etmeniz gereken nokta kullanıcı adını ve şifresini değiştirin. Başlangıçta verilen kullanıcı adını ve şifreyi kullanmayın. Örneğin admin admin ya da admin 12345 gibi standart şifreler virüs tarafından biliniyor ve modeminizin ayarları değiştiriliyor, yeniden kurarken buna dikkat ederseniz tekrar bu ve buna benzer virüslerle başınız derde girmez. Sonucu yazarsanız sevinirim.

 9. alpagoz

  04 Mayıs 2015 at 01:19

  çok teşekkür ederim arkadaşım sayende birçok sitede yarım yamalak anlatılan çözümleri uygulamama rağmen sonuç alamamıştım sayende tam ve detaylı anlatımın sayesinde sorunu çözdüm. sadece 1 eksik var o da amatör kullanıcıların başaramayacağı bir durum dns cache temizleme. tarif kısmına başlat çalıştır cmd yaz enterla ipconfig /flushdns enter diye açıklama yaparsan çok daha faydalı olacağına inanıyorum. işin kötü tarafı modemim süperonline için özel üretilen airties lerden. modem arayüz şifremi değiştiremiyorum. airties ile iletişime geçtim firmware desteği için umarımyardımcı olurlar yoksa tekrar tekrar nüksedecek bu sorun ve yeni bir modem satın almam gerekecek. tekrar teşekkürler.

  • muckanayumka

   05 Mayıs 2015 at 16:13

   Ben teşekkür ederim çok açıklayıcı bir yorum olmuş. Verdiğin bilgilerle eksikleri tamamlamışsın.

 10. yetkin

  04 Mayıs 2015 at 02:38

  çok sağol ya bilgisayar bulaştı dediğin yöntemi uyguladım gitti çok şükr Allah razı olsun senden

 11. meltem

  04 Mayıs 2015 at 13:24

  bnm tlfonm nokia lumia 520 nasıl yapacam

  • muckanayumka

   05 Mayıs 2015 at 16:16

   nokia lumia 520 adbirdie virüsü için modeminize ulaşamiyorsanız ağ ayarlarından dns yazabilirsiniz. 4.2.2.4 ve 4.2.2.5 dns lerini kullanın.
   Eğer modemin kullanıcı arayüzüne ulaşabiliyorsanız zaten yukarıda anlattım nasıl yapacağınızı.

 12. hakan

  04 Mayıs 2015 at 19:51

  eşimde ve bendetelefon zenfone 5- 6 var anlamıyozda pek açık bir şekilde anlatırsanız teşekkürler.

  • muckanayumka

   05 Mayıs 2015 at 16:18

   Sizde aynı şekilde öncelikle kurtuluşu google hesaplarında daha sonra modemde arayın. Modeminizin dns cache boşaltıp kullanıcı adı ve şifresini değiştirin eğer modeminize ulaşamiyorsanız telefonunuzun wifi ayarlarından adbirdie virüsünü kaldırmak için kendi dnslerinizi yazmanız lazım. Adbirdie virüsünü temizleyen dns adresleri 4.2.2.4 ve 4..2.2.5

   • neslihan

    15 Mayıs 2015 at 12:53

    Merhaba,
    Bende Zenfone 5 var ancak ağ yapılandırma ayarları diye bir seçenek çıkmıyor maalesef..Teknoloji ile aram iyi değildir,mümkünse bir kez daha daha basit bi şekilde maddelendirir misiniz?
    Evdeki modemimde sorunlu zaten,şifresi yok,koyamadık,ttnet beni tplinke yönlendirdi,bişeyler yaptırdılar olmadı..

    • muckanayumka

     15 Mayıs 2015 at 14:32

     Tp link modemlerinde zaten açık var, erişimi engelliyor virüs girdiği zaman. Mümkün değil modemi fabrika ayarlarına döndürmeden geri gelmiyor. Telefonunuzdaki sorun da muhtemelen modemden kaynaklıdır. Modeminizi çözerek kesin çözüme ulaşabilirsiniz. Çok yakın bir arkadaşımda da bu sorun var tp link modemini yeniden kurulum yaptık fakat modemdeki açığı kapatamıyoruz. Tp-link modemlerin toplanmasını isteyen binlerce kullanıcı da cabası. Aslında toplanması makul olur.
     Zenfone 5 ve 6 için adbirdie virüsünden kurtulmanın yolu.
     1. Kablosuz ağa bağlanın.
     2.Bağlandığınız kablosuz ağın ismine 2 saniye basılı tutun.
     3.Ağı değiştir butonuna basın.
     4.Gelişmiş seçenekleri göster’e tıklayın.
     5.İp ayarlarını statik yapın.
     6.dns 1 ve dns2 bölümlerine 4.2.2.5 ve 4.2.2.4 yazıp kaydet butonu ile çıkış yapın.

 13. merve

  04 Mayıs 2015 at 21:19

  merhaba bilgisayarda bu sorunla karşılaşmadım fakat evdeki tüm telefonlarda var. çözüm önerileri işe yaramadı. iphone için başka önerileriniz var mı acaba? teşekkürler

  • muckanayumka

   05 Mayıs 2015 at 17:15

   Evdeki tüm bilgisayarlarda var ise bu problem evdeki modeminizden kaynaklaniyodur. Virüsün adbirdie.com üzerinden calistigina emin olun. Eğer ad.adbirdie ya da adyourexchange olarak acilan virüs ise modeminizle ilgilidir. Yukarıdaki yöntemler işe yaramadıysa modeminizi fabrika ayarlarına çevirin sonra da modem kullanıcı adı ve şifrenizi değiştirin. Sonucu buraya yazarsanız sevinirim.

 14. neslihan

  05 Mayıs 2015 at 11:08

  Merhaba benim samsung tab 4 tabletime bulastibulasti.hicbir sayfayi acamiyorum bu sitelere yonyonlendiriyor.dun format attim duzelmiyormus simdi okudum yardimci olabilir misiniz.aayni ağdan tlflada baglaniyorum onlarda sorun yok

 15. muckanayumka

  05 Mayıs 2015 at 17:17

  Aynı ağdan bağlanan diğer cihazlarda bu sorunun olmamasının sebebi o cihazların modem üzerinden otomatik dns almamasıdır. Bu sebeple tabletinize format atmak sonuç olmayacaktır. Tabletinize 4.2.2.5 ve 4.2.2.4 dnslerini yazarsanız sorunu geçici olarak çözersiniz. Kalıcı olarak çözmek için modeminizin yönetici arayüzüne ulaşmanız ve dns cache silmeniz ardından kullanıcı adı ve şifrenizi değiştirmeniz gerekmektedir.

 16. Alpaslan

  05 Mayıs 2015 at 17:24

  Kardeşim çok teşekkürler valla 10 saattir uğraşıyodum sayende 10 dakikada hallettim Allah razı olsun :)

  • muckanayumka

   05 Mayıs 2015 at 17:34

   Ben 3 günde çözdüm o sırada hiç bi sitede bu virüsle ilgili haber yoktu. Bende kendim yazayım dedim faydalı olduysam ne mutlu bana.

 17. mete

  06 Mayıs 2015 at 11:14

  merhaba benim sorunum da aynı telefonum lg g2 herhangi bir siteye girmeye çalışırken farklı sayfalar açılıyor.Oparatörüm avea wifi den bağlanınca da aynı sorun oluyor. Lütfen yardım edin…

  • muckanayumka

   07 Mayıs 2015 at 11:27

   adbirdie virüsü olduğunda nemin misiniz ? Farkli bir virüste aynı şeyi yapabilir. Çözüm için dns ayarlarınızı değiştirmeyi denediniz mi ?

 18. zeynep

  06 Mayıs 2015 at 18:16

  not 3 kullanıyorum. tp-link modemden bağlanıyorum. bilgisayarda laptopta böyle bir sorun yok ama telefonumda var. mobil veriden bağlanınca da oluyor ama wifiden bağlandığımda daha sık oluyor. söylediklerinizi yaptım sadece mobilden dns ayarlarını nasıl değiştireceğimi bulamadım. teknik konularda pek bilgim yok, yardımcı olursanız çok sevinirim.

  • muckanayumka

   08 Mayıs 2015 at 10:27

   Ağ ayarlarına girceksiniz her telefonda yaklaşık olarak aynı. wi-fi ayarları ya da ağ yapılandırması, ağ ayarları diye geçer bu seçenek.
   Burada statik ip alabilirsiniz örneğin
   ip adresi: 192.168.1.25
   alt ağ maskesi: 255.255.255.0
   Yöneltici: 192.168.1.1
   Dns: 4.2.2.5
   gibi doldurabilirsiniz. Bu şekilde dns yazmış olursunuz .Yukarıdaki alternatif yöntemlerin hangisini denediniz ?

 19. zafer

  06 Mayıs 2015 at 22:43

  telefonum general mobile discovery 1… Bir haftadır bu sorun var.evdeki bilgisayarda da var. eşimin aynı model telefonunda da var. telefondan mobil veri ile bağlanırken de virüs açılıyor. yardımcı olurmusunuz

  • muckanayumka

   08 Mayıs 2015 at 10:28

   Öncelikle yukarıdaki çözüm önerilerinden hangisini denediniz ? Hiç birisini denemediyseniz modeminizin dns cache temizleyin ve kullanıcı adını ve şifresini değiştirin.

 20. Celil

  07 Mayıs 2015 at 06:33

  Her yeni wifi bağlandığımda aktif oluyor. Silinmiyor!

  • muckanayumka

   08 Mayıs 2015 at 10:30

   Tabi ki silinmiyor, virüs bilgisayarınıza girdiyse tekrar tekrar aktif hale getirebiliyor. Çözüm önerilerimizden hangilerini yaptınız ?
   Hiç birisini yapmadıysanız modeminize format atın sonra da kullanıcı adı ve şifresini değiştirin.

 21. demet

  07 Mayıs 2015 at 15:59

  mrb 4 gündür bu virüsle mücadele ediyorum telefonum iphone 3 gs lütfen yardımcı olun
  burdan ve mail olarak ta dönerseniz çok sevinirim yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

  • muckanayumka

   08 Mayıs 2015 at 10:32

   Öncelikle çözüm önerilerimizden hangilerini yaptınız ? Hiç birisini yapmadıysanız eğer modeminizin dns cache temizleyin kullanıcı adı ve şifresini değiştirin, modem yönetici arayüzüne ulasamiyorsanız mobil cihazınızın dnslerini değiştirin.

 22. osman

  07 Mayıs 2015 at 21:17

  s4 mini telefonuma bulaştı vodafon internette de aynı sey söz konusu yardım lütfen

  • muckanayumka

   08 Mayıs 2015 at 10:33

   vodafone internetine adbirdie virüsü girdiyse bu konu gercekten ilginc bir konu. Virüs vodafone girmiş demektir. Siz mobil cihazınızın dns adresini değiştirin. 4.2.2.5 ve 4.2.2.4 yapın.

   • mehmet

    25 Mayıs 2015 at 22:41

    merhaba, aynı sorun bende de var. vodafoneye de bulaşmış. dns ayarlarını değiştirdim, modemi sıfırladım ama olmadı. başka ne yapılabilir? bu arada modem cash temizleme yapamadım, nasıl yapılıyor söyler misiniz?

 23. serdar

  07 Mayıs 2015 at 22:37

  Merhaba ben ipad air kullanıyorum ayni problem bende de var acaba iphone tekniği bana da işe yarar mı? Kesin bir çözüm için dns cache yapmak gerekiyor mu?

  • muckanayumka

   08 Mayıs 2015 at 10:35

   Kesin çözüm için dns cache yapmak demeyelim, modeminizin değiştirilmiş ayarlarını eski hale getirip tekrar değiştirilmemesi için kullanıcı adını şifresini değiştirmeyi deneyin. Yani dns cache silin, dns yönlendirmelerini kapatın ve sonra da adbirdie virüsünün tekrar bulaşmaması için modeminin şifresini kullanıcı adını değiştirin.

 24. alper

  08 Mayıs 2015 at 14:59

  gm discovery elite kullanıyorum çoğu girdiğim sitede adbirdie karşıma çıkıyor telefondan dns değiştirmeyi denedim olmadı ne yapsam etsem gitmiyor başımdan yardımcı olursanız sevinirim !!!

  • muckanayumka

   09 Mayıs 2015 at 01:01

   Öncelikle dns değiştirerek adbirdie virüsünden geçici olarak kurtulabilirsin ama adbirdie virüsünü silmek için kalıcı çözüm modem üzerinden yapılıyor. Modeminin yönetici arayüzüne ulaşabiliyor musun?

 25. irem

  08 Mayıs 2015 at 18:31

  merhabalar iphone 5s kullanuyorum. statik kısmını değiştirin dediniz bunu uyguladım ama hiçbi işe yaramadı evdeki bilgisayarlarda ve evdeki diğer telefonlarda bu problem yok sadece benim telefonumda var nasıl kurtalacağım bu illetten ?

 26. muckanayumka

  09 Mayıs 2015 at 01:03

  statik kısmına tıklayarak oradaki formu doldurmanız lazımdı orada önemli olan dns yazan satır. o satıra 4.2.2.5 yazmanız gerekiyor. Tekrar deneyin olmaz ise modeminiz üzerinden dns cache silip kullanıcı adı ve şifre değiştirmeyi denersiniz.

  • irem

   09 Mayıs 2015 at 13:31

   dostum zaten statik kısmındaki alanları doldurdum ve bu sefer internete hiç girmemeye başladı, bilgisayardan dns cache yi de sildim ama sorun evdeki hiç bi bilgisayarda ve telefonda olmadıgı sadece benim telefonumda olduğu için modemin kullanıcı adı ve şifresini değiştirmem sizce işe yarar mı ?

   • muckanayumka

    13 Mayıs 2015 at 00:37

    Peki irem virüsün öncelikle adbirdie olduğundan emin misin ? virüstün modemdeki google dnslerini değiştirdiğinden emin misin? Eğer böyle ise düzelmesi lazım. Evdeki diğer bilgisayarlar normal calisiyor ise onların modemden kendileri dns istemişlerdir yani modemin onlara dns yazmasına izin vermemiştir. Adbirdie virüsünden kurtulmak için ya modemdeki dnsleri eski haline getireceksin ya da telefonunun statik bölümündeki ip dns vs olan bölümü doğru doldurcaksın. İnternete bağlanamama gibi bir sorun olmaması lazım. Tüm adımları tekrar kontrol et bir yerde hata yapiyor olmalısın.

 27. serkan

  09 Mayıs 2015 at 02:36

  usta faceden yazdım donsene bana kurtar beni bu beladan

  • muckanayumka

   13 Mayıs 2015 at 00:38

   facebooktan yardımcı olamıyorum burdan da yazsaydın keşke.

 28. pusat

  09 Mayıs 2015 at 20:32

  mrb ben de bir haftadır aynı sorunu yaşıyorum iphone 6 kullanıyorum evdeki modeme bağlandığım zaman telefonumda bu sorun çıkıyor ama evdeki bilgisayarımda böyle bir sorun yok temiz

  • muckanayumka

   13 Mayıs 2015 at 00:41

   Evdeki bilgisayarın dns i otomatik almiyordur yani dns yazilmiştir birileri oradan yasakli sitelere giriyor olmali. :) Ayrıca telefonunun dns adreslerini değiştirirsen geçici bir çözüme ulaşabilirsin iphone için de yukarıda anlatım yapıldı. Modemi temizlemeniz gerekiyor eğer adbirdie ya da adyourexchange ismindeki sayfalar aciliyorsa dediğim gibi yukarıdaki yazıları biraz incelemeni istiyorum. Çözüm önerilerini uyguladıktan sonra buraya tekrar yazarsın. Adbirdie virüsü artık kurtulamayacagımız bir virüs degil.

 29. okan

  10 Mayıs 2015 at 02:45

  Abi Telefonum discovery air hem wi-fi hemde mobil veride bu reklam çıkıyo yardımcı olurmusun

  • muckanayumka

   13 Mayıs 2015 at 00:44

   mobil veride bu reklam cıkmaması lazım eğer bu reklam mobil veride cikiyorsa operatorune girmiş bir virüs söz konusu bunun da turkiyede mümkün olabileceğine inanmakla birlikte pek ihtimal vermiyorum.
   Telefonunda operatorun internetini kullandığın sırada girdiğin siteleri cookies leri falan sil, sonra internette dolaş sanmıyorum adbirdie virüsünün aktif olacagindan.
   Ayrıca wifiden baglandıgında adbirdie virüsü geliyorsa yeni sekmeler aciyorsa wifi ye baglandıgın modemin yönetici arayüzüne girmelisin. oradan dnsleri değiştirdikten sonra kullanıcı adını ve şifresini değiştirmelisin.

 30. Mert Yaşar

  10 Mayıs 2015 at 11:06

  merhabalar. Benim iphone 5 telefonumda hem wi-fi’de hem de 3G bağlantısında bu ad.adbirdie ve youraxchange.com’a yönlendirme yapıyor. Ağ ayarlarını sıfırladım, dns değiştim, geçmişi sildim v.s birtürlü soruna çare bulamadım. yardımcı olabilirsen sevinirim.

  • muckanayumka

   13 Mayıs 2015 at 00:46

   merhabalar 3g baglantısı ile yani mobil veri ile adbirdie virüsünün aktif olacağını pek sanmıyorum wifi ile baglandıktan sonra internet sayfalarında ki kalan cookies ler sonucunda aynı şeyi görüyor olabilirsin. sende mobil veri ile bağlanmadan önce telefonundaki cookiesleri eski verileri tarama verilerini vs sil sonra dene olmaması lazım. Eğer mobile verilerde de bu virüs aktif ise bu virüs operatorlere girmiş demektir. Bunun da bizlik çözümü kendi dnslerimizi yazmak ile olacaktır. Yani internete bağlandığımız ağ için özel ip ve dns belirliycez. dnsler 4.2.2.5 ve 4.2.2.4 olabiliyor.

 31. baris

  10 Mayıs 2015 at 17:58

  Hocam zenfon 6 kullanicisiyim. Bu virüs benim hem mobil operatör ağında hem is yeri ev ve onun haricindeki wi fi kullandığım tüm ağlarda karşıma çıkıyor. Öyle sürekli beni deli ediyor ne yapabilirim

  • muckanayumka

   13 Mayıs 2015 at 00:48

   Üstteki yorumlarda adbirdie virüsünün mobil telefonlardan nasıl kaldırılacağı ile ilgili yorumlar yaptım. Öncelikle uyguladığınız çözüm önerilerini anlatın işe yaramadıysa alternatif yollar sunabileyim. Bende sanıyorum ki herkese aynı cevapları veriyorum hala aynı sorular geliyor zaten verdiğim cevapları tekrar yaziyorum.

 32. Oktay Kahraman

  10 Mayıs 2015 at 18:07

  Abi Allah razı olsun Allah ne muradın varsa versin Allah seni sevdiğine bağışlasın

  • muckanayumka

   13 Mayıs 2015 at 00:49

   Teşekkür ederim seni de sevdiğine bağışlasın. Çok güzel bi dua bu bende çok yaparım :)

 33. Oktay

  10 Mayıs 2015 at 18:18

  Abi yorumlar hemen gidiyor sanıp aynı yorumu iki defa attım kusura bakma,baktıysan bi sakso atayım ödeşelim abi bakmadıysan da istersen atayım çok seviyorum abi şu an seni iyiki varsın iyiki doğdun

 34. emir

  11 Mayıs 2015 at 10:12

  merhaba,

  Çevremdeki bir çok kişi bu sorundan muzdarip özellikle de iphhonelular modemi temizledim tarayıcı verilerini sildim vs bir kaç kişide düzeldi ancak 1 kişide 3g de bile yönlendirme yapıyor ne lanet bir virüs şeklidir anlamadım 3g de yönlendirme yapıyorsa ne yapmak gerekir?

  • muckanayumka

   13 Mayıs 2015 at 00:52

   3g açık iken wifi bağlıysa iphone wifi ile bağlanır ve modemdeki dnsler o iphone u yine adbirdie virüsü ile ya da adyourexchange virüsü ile karşı karşıya bırakır yani 3g den kastınız mobil veri değil sanırım?

 35. ismail

  11 Mayıs 2015 at 16:34

  Merhabalar,

  Bu paylaşımı sitemde kaynak gösteterek paylaşabilirmiyim?

  İsmail FİDEN

  • muckanayumka

   13 Mayıs 2015 at 00:54

   Link vermek suretiyle küçük bir kısmını alıntı yapabilirsiniz fakat tamamını paylaşmanız uygun olmaz.

 36. gürkay

  11 Mayıs 2015 at 21:38

  hocam bnm gm discovery 2 cihazım var bu lanet virüs bulaştı wifi bağlı olsada olmasada kendi mobil verim açıkkende çıkıyor bi çözüm lütfen şu bahsettiğiniz dns ayarlarını bulamadım nerdedir acaba? teşekkürler.

  • muckanayumka

   13 Mayıs 2015 at 00:55

   ayarlar => ağ yapılandırma ayarlarına ya da ağ ayarları ya da wifi ye bağlandığınız isme basılı tutun ayarlar karşınıza çıkar.

 37. Gokhan

  13 Mayıs 2015 at 15:28

  İphone da wifi kapatıp hatta evden 5 km uzaklaşsam bile web sitesi açarken youradexchange e yönleniyorum.. Kısacası burada yazan herşeyi tek tek denedim. Hala bir çözüme ulaşamadım. Başka bir bilgi var mı bu konuda?

  • muckanayumka

   15 Mayıs 2015 at 10:22

   Gokhan bey eğer wifi kapatip dişari ciktiginizda da virüs devam ediyorsa mobile internetinizin dns adreslerini kontrol edin, yani adbirdie virüsünün modeme yaptığı değişikliği sizin mobile intrnet ayarlarınıza yapmış olabilir. Mobile internet ayarlarını kontrol edin. youradexchange virüsü de adbirdie gibi dnsleri değiştirerek aktif hale gelen bi virüs. Mobile internet ayarlarını dikkatlice kontrol edin bu arada hangi operatoru kullanyorsunuz?

 38. emre

  13 Mayıs 2015 at 19:36

  tlf markam xperia p.. hem wifi de hem de operatör üzerinden sürekli virüsle karşılaşıyorum..yardımcı olursanız çok sevineceğim..şimdiden teşekürler

  • muckanayumka

   15 Mayıs 2015 at 10:24

   Emre bey yukaridaki adımları uyguladınız mı ? Hem wifi hem operator ile virüs giriyorsa hem mobile internet ayarlarını hem de wifi ayarlarından dnsleri kontrol edin, ayrıca tamamaen adbirdie virüsünün mobilden kaldırmak için modeminizin dnslerini kontrol edin. Detaylı olarak yukarıda anlatıldı.

 39. Deniz Güzin

  13 Mayıs 2015 at 20:54

  Merhabalar,
  Ben iphone 6 kullanıcısıyım aynı problemi bende yaşıyorum, ne yapabilirim?
  Cevaplarınızı bekliyorum.

  • muckanayumka

   15 Mayıs 2015 at 10:26

   Yukarıda bahsedilen adımları yapabilirsiniz. İPhone 6 için adbirdie virüsünü anlattım.

 40. YASİN

  14 Mayıs 2015 at 10:40

  MERHABA,
  Telefonumun mobil bağlantısından ve ev uydunet bağlantısından da bağlanınca bu lanet yönlendirme çıkıyor. evdeki bilgisayarımda bir sıkıntıyok.

  telefonum; htc one mini
  avea kullanıyorum.
  telefon dnslerim yandex dns
  yardımcı olursan sevinirim.

  • muckanayumka

   15 Mayıs 2015 at 10:29

   Evdeki pc de dns yazılmadıysa evdeki modemde sıkıntı yoktur. Eğer evdeki pcye dns yazıldıysa evdeki modeme de girmiş olabilir. Pc nin dnslerinden bunu anlayabilirsiniz.
   Diğer taraftan telefonunuzun mobile internet ayarlarında bir dns değişikliği olabilir, bunu indirdiğiniz bir uygulama ya da mobile tarayıcı üzerinden bu virüs yapmış olabilir virüs bu dns değişiklliğini yaptıktan sonra kendinisi saklıyor zaten. O yüzden telefonunuzun mobile internet ayarlarını yeniden yapılandırabilirsiniz.

 41. tuğrul

  14 Mayıs 2015 at 11:10

  galaksi s3 kullanıyorum sadece modemle kullandığımda bu sorunla karşılaşıyorum ne yapmam gerekiyor

  • muckanayumka

   15 Mayıs 2015 at 10:31

   Modeminizin dns adresleri değişmiş. En temiz çözüm eğer bu işlerden çok iyi anlamıyorsanız modeminize reset atın yeniden kurun herşeyi yeni kurulumda da kullanıcı adı ve şifreyi değiştirin.

 42. ismail

  14 Mayıs 2015 at 19:05

  Tekrardan merhabalar,

  Aynı başlığı kullanmadam ve içerikten az bir kısım yazıp paylaştım.

  Teşekürler.

  • muckanayumka

   15 Mayıs 2015 at 10:33

   Ismail bey ben teşekkür ederim. sitenizi de gördüm çok güzel bir site yepmışsınız. internetkafa güzel bir domain. umarım google da güzel bir yere gelirsiniz.

 43. kemal

  14 Mayıs 2015 at 23:47

  benimde samsung galaxy s3 minimde aynı problem var hem wifi de hemde mobil ağda aynı sorun var.internete giremiyorum sadece bir virüste değil çok virüs var ne yapablirz

 44. muckanayumka

  15 Mayıs 2015 at 10:36

  Kemal bey merhabalar adbirdie ya da adyourexchange virüsü için yorum yapiyoruz. Bahsettiğiniz gibiyse telefonunuzun en önemli olan kısımlarını mesela rehber fotograflar videolar notlarınız gibi yedeklemeleri alın. Sonra da telefonunuzu fabrika ayarlarına çevirin.
  Telefondaki diğer virüslerden nasil kurtulacağını bilmediğimden size türk seçeneğini sundum (format atmak). Fabrika ayarlarına çevrildikten sonra da wifi ile bağlanın internete hala adbirdie virüsü ya da adyourexchange virüsü söz konusuysa o halde sorun modeminizdedir. Modeminizin ayarlarını yukarıda anlattığım gibi yapılandırın. Teşekkürer.

 45. ismail

  15 Mayıs 2015 at 18:16

  Fehmi bey, güzel sözleriniz için çok teşekürederim. Beni öğretmen gibi motive ettiniz. Umarım bütün iyi dilekleriniz gerçekleşir.

 46. Anonim

  16 Mayıs 2015 at 12:29

  HTC Desire 310 ve Samsung S3 telefonlarımda ikisindede aynı sorun var.Hem wifiden hem de mobile internetimden bağlanınca aynı şey çıkıyor.Günlerdir araştırıyorum ama bir çözüm bulamadım lütfen yardım edin…

  • muckanayumka

   16 Mayıs 2015 at 18:32

   Yardım etmek için bu yazıyı yazdım. Şimdi yazıyı oku ve orada anlatınlara göre adbirdie virüsünden ya da adyourexchange virüsünden kurtul. Çok mu zor yazılanı yapmak. Bi daha özel olarak mı söylemem gerekiyor?

 47. emre

  16 Mayıs 2015 at 16:41

  hocam g2 4.4.2 kullanıyorum.veri ve wifide yönlendiriyor.Yandex dns ile denedim lmadı

  • muckanayumka

   16 Mayıs 2015 at 18:31

   4.2.2.5 ve 4.2.2.4 olarak ayarlayın statik ip yapmanız gerekli.

 48. tg

  17 Mayıs 2015 at 10:07

  samsung s3 kullanıyorum hem wifi de hem veri de bu virüs etkin nasıl kaldırabilirim

  • muckanayumka

   21 Mayıs 2015 at 23:47

   Adbirdie virüsü ya da adyourexchange virüsü mobile veri de de etkin oluyorsa mobil veri ayarlarından ve wifi ağ yapılandırma ayarlarına özel bir dns yazmanız gerekiyor.

 49. mehmet ali

  17 Mayıs 2015 at 21:50

  muckanayumka kardesım note 3 kullanıcısıyım hem wifi hemde operatörden ınternete bağlanınca youradexchange virusu var her sayfada olmasa da coğu sayfada bu virüse bağlanıyor (yok virüs buldu yok google playe bağlanıyor) telefona format attım modeme format attım yınede düzelmedi lütfen yardımcı olabilirmısın

  • mehmet ali

   17 Mayıs 2015 at 21:54

   daha doğrusu note 3 ağ ayarları ağ yapılandırması veya wifi ayarlarını bulamadım

  • muckanayumka

   22 Mayıs 2015 at 00:16

   Telefona format atmak ya da bilgisayara format atmak adbirdie virüsü ya da adyourexchange virüsünü cihazlardan kurtarmaz çünkü bu virüs modeme girip modemdeki dnsler ile sizin tarayıcınızı yönlendiriyo. Bu yüzden modeminizi temizlemeniz gerekiyor, piyasadaki TP Link modemlerinin toplanması gerekiyor modemlere format atılsa fabrika ayarlarına dönse bile 1 gün içerisinde (en geç) virüsü tekrar aliyorlar içine cünkü kullanıcı ve şifresini değiştiremiyorsunuz.
   Bu virüsü yazanlar çok güzel yazmışlar tp-link modem kullananların tamamı modemlerinde ki kapanmayan açıktan dolayı müzdarip oldu.

 50. nihan

  20 Mayıs 2015 at 17:22

  Merhaba, uzun zamandır bu virüsten muzdaribim. Farkettiğim nokta şu ki cep telefonumdan yani tarayıcımdan java yı kapattığımda sorun olmuyor. Ama cogu zamanda java işe yarıyor.
  Ben hem evimdeki wifi dwn hwm işyerimdeki wifiden hem de mobil ağımdan aynı sorunu yaşıyorum.
  Dns değiştirmek istedim ama DNS ayarları pasif şekilde silik yazıyor. değiştirmeme de izin vermiyor.
  Telefonum Samsung S6 operatörüm Turkcell.
  Samsung a başvurdum. Telefonuma uzaktan bağlandılar ama ne yaptılarsa çözemediler.
  Cihazı servise getirin dediler. Daha cihazımı alalı bir ay olmadı.
  Ben de götürmek istemiyorum açıkçası. İşyerimde 4 kişiyiz ben dahil 2 kişi samsung iki kişi iste iphone kullanıyor. Ama malesef ki hepimiz aynı dertten muzdaribiz. Yardımcı olabilir misiniz?

  • muckanayumka

   23 Mayıs 2015 at 02:58

   Öncelikle modem için çözüm yazıda da belirttiğim gibi modemin dnslerini temizledikten sonra kullanıcı adı ve şifresini değiştirmek. Eğer kullanıcı adı ve şifre değiştirilmeyen tp-link modemlerinden kullanıyorsanız onların bir mühendislik hatası olduğunu kabul etmemiz yeni modem almamız gerekiyor. Eğer yeni modem alabilecek durumda değilseniz bu adbirdie virüsünden kurtulmanın yolu yok diyebilirim. Çünkü mühendislik hatası olan tp-link modemlerine format atsanız, fabrika ayarlarına döndürüp yeniden kursanız dahi kullanıcı adını değiştiremediğiniz için virüs yine girip dns ayarlarını değiştiriyor ve wifi ile bağlanan tüm mobil cihazları etkiliyor.
   Mobil veri kullanılarak da bu virüs aktif halde ise dns cache ve cookies lerin temizlenmesi gereklidir. Yine de başarılı olmadıysa mobile veri için dns yazmanız da sorunu çözecektir.

 51. esra

  21 Mayıs 2015 at 20:26

  merhaba ben de aynı sorunu yaşıyorum.modem tplink bilgisayarda sorun yok daha önceden dns ayarını değiştirmiştim ama iki telefonda da aynı sorun var(cihazlar lg g pro lite ve htc desire 820) herhangi bi adres girdiğimde kendiliğinden ad.adsmatte youradexchange vb adreslere bağlanıyo hiç bi şekilde ineternet kullanamıyorum aderese bağlanamadığım için, hem wifi hem mobil veride yapıyor. yukarıda android için yazdıklarınızı denedim telefonu formatladım ama işe yaramadı lg cihaza dns giremyorum kaydet butonu kullanılmıyo neden bilmiyorum htcde dns ip vs değiştirdim yazdıklarınıza göre o da çözüm olmadı. dns cache yaptım modemi resetledim ama kullanıcı adı şifre değiştiremedim ne yapabilirim bu durumda yeni modem mi almalıyım ya da tekrar modemin kullanıcı adı şifresini mi değiştirmeliyim nasıl yapacağımı öğrenip?

  • muckanayumka

   23 Mayıs 2015 at 03:00

   Eğer tplink modeminizi fabrika ayarına döndürüp yeniden kurulum yaptıktan sonra kullanıcı adı ve şifresini değiştiremiyorsanız modeminizi değiştirmeniz gerekiyor çünkü o modemler mühendislik hatası. Virüslere kucak açmış modemler. Adbirdie virüsünden kurtulmanız o modem ile mümkün değil.

 52. nur

  22 Mayıs 2015 at 03:17

  merhaba s4 mini kullanıyorum bu durum turkcell içinde söz konusu, yardımcı olabilir misiniz lütfen :(

  • muckanayumka

   23 Mayıs 2015 at 03:01

   Cookies temizleyin, mobile veriye dns yazın. sorun çözülecektir.

 53. Gökalp YAMAK

  22 Mayıs 2015 at 11:52

  Kardeşim merhaba ;
  İphone 6 kullanıcısıyım benim gibi bir kaç arkadaşımda aynı dertten muzdarip şirket ağından bulaştı bu problem bize hem adbirdie hem youradexchange. Sorum net olarak şu operatör ile bağlandığımız da bile bu sorunu yaşıyoruz belki mümkün değil diyeceksin ama oldu malesef. 3G WiFi ikisinde de bu sorunu yaşıyoruz. Yalnız şöyle bir tespitim var. Google uygulamasında ve Safari uygulamasında bu problemi yaşarken Chrome da yapmıyor ilginçtir. Çözümünü sabırsızlıkla bekliyorum. Çerez temizleme dns değiştirme hepsini yaptım fakat sonuç hüsran.

  • muckanayumka

   23 Mayıs 2015 at 03:03

   Mobil verinize kendiniz dns yazın. Bir yerlerde hata yapiyor olmalisin. Daha önce karşılaşılan sorunlar hep çözüldü. İnanılmayacak bir şey yok ayrıca türkiye de her şey mümkün.

 54. Zıpır

  22 Mayıs 2015 at 16:47

  Allah razı olsun bee

  • muckanayumka

   23 Mayıs 2015 at 03:05

   Amin ayrıca teşekkür ederim sorununu çözenlerden yorum almak çok sevindirici. Sorunu çözen kaçıyor :)

 55. mehme

  23 Mayıs 2015 at 00:08

  Merhaba.Kablosuz ağı komşumla ortak kullanıyoruz.Bizim evde bilgisayarda sıkıntı yok ama cep telefonlarda sıkıntı var.Hem kablosuzda hem mobilde.Telefonlar s4-avea…s3-vodofone(faceden haber okurken bazı haber sitelerinin linkinde bu meret virüs çıkmıyor ama birçoğunda karşıma çıkıyor) Cep telefonundan kablosoz dns’ideğiştirdim,sonuç değişmedi,mobilde dns değiştiremedim.. Yardımcı olursanız sevinirim.

  • muckanayumka

   23 Mayıs 2015 at 03:07

   Komşunuzun modemine müdahale edemeyeceğiniz için wifi için olan çözümü atliyoruz. Telefonunuzun mobil verisi için ağ yapılandırmasından statik bölümünü seçiyorsunuz yanlış hatırlamıyorsam. s4 için dns yazıp arattığınız zaman da bulabilirsiniz. Dns ile çözülecektir sorununuz. Bir de cookiesleri temizleyin adbirdie virüsü cookiesler de de kalabiliyor.

 56. Aytac

  23 Mayıs 2015 at 11:37

  merhaba benim telefonum iphone 4s bu virus bulasdiktan sonra hic bir siteye giremiyorum.youtubede videolar da acilmiyor .dediklerinizi yaptim ama faydasi yok.lutfen yardim edin

 57. Gizem

  23 Mayıs 2015 at 13:16

  Merhaba . ben ı phone 5 kullanıyorum . Evden wifi ile internete bağlandığımda youradexchange sayfası açılıyor sürekli. Evdeki laptoplarda veya diğer telefonlarda bu gibi sorunlar yok . Kendi telefonumla 3G ile bağlandığımda da sorun yok ama ama wifi ile telefonumu kullanmıyorum . Daha önce söylediğiniz yolları deneme çalıştım ama çerezleri engelleden sonra ” üçüncü parti ve reklamlardan ” seçeneği yok . Telefonun bu tür ayarlarından kısmından da biraz uzağım . Daha ayrıntılı bir şekilde yardımcı olabilirseniz sevinirim , şimdiden teşekkür ederim .

 58. fatih

  23 Mayıs 2015 at 16:26

  Merhaba kardeşim bu virüsle basım belada herhangi bi Wi-Fi ağına bağlı olmadığın halde internette adsmatte diye bi sayfaya yönlendiriliyor un telefonun discovery air vadafone kullanıyorum nasıl çözebiliriz.DNS değiştirmek için Wi-Fi te bağlı olmam lazim ama bağlı degilim

  • fatih

   23 Mayıs 2015 at 16:33

   Arkadaşlar simdi telefondan google hesabını kaldırdım ve telefon düzeldi.hesabi kaldırıp başka bi hesap açmak lazim sanırım.oohhhh be

 59. Aylin

  23 Mayıs 2015 at 17:17

  merhaba samsung s3 kullanıyorum hem veri dolaşımında hemde wifi açtıgımda oluyor wifinin dns ayarlarını o verdiğiniz sayılarla değiştirdim bir sonuc alamadım ama veri de ne yapmam gerekiyor ? nasıl geçicek lütfen yardım edin

 60. oguzhangor

  24 Mayıs 2015 at 13:32

  ben discovert elite kullanıyorum aynı sorun bende de var ama pcyle aynı ağa bağlıyım onda hiç bi sorun yok sadece benim telefonumda bu sorun kablosuzda dns değiştirme elitte yok mu anlamadım discovery 1ler için verdiğin önerilere baktım elitte olmuyor nasıl halledebilirim bu lanet sorunu

 61. oğuzhan

  24 Mayıs 2015 at 13:45

  daha önce yazdım gitmedi galiba discovery elite için aynı sorunu nasıl çözebilirz dns ayarlarını diğer discoverylere dediğin gibi denedim aynı değil evde ağa farklı tellerle bağlananlar var pcylede aynı ağa bağlıyım ama sadece benim telefonumda sıkıntı var

 62. dogukan

  24 Mayıs 2015 at 15:14

  kardeşim benim telefonum lg g2 mini deiklerinin hepsini yaptım ama olmadı bide ben ortak ağ kullanıyorum aşağı komsudan cekiyorum nasıl düzeltebilirim acil dönermisin bana

 63. hamza

  24 Mayıs 2015 at 15:43

  kardeş bende gm discovery 16 gb var nete giremiyorm yeni sekmede <<www.youradexchange.com açılıyo ve google play.a atıyo yardım lütfen…

 64. belis

  25 Mayıs 2015 at 23:38

  note 4 kullanıyorum ve bu virüsten kurtulamadım bi türlü, mobil veri açıkken de çıkıyo bu virüs. modemim de airties nasıl kurtaracam telefonumu bundan. şimdiden teşekkürler

 65. yavuz

  26 Mayıs 2015 at 10:54

  Abi dediklerini yaptım s3 mjnide hala olmadı bi yardimci ol

 66. mert

  26 Mayıs 2015 at 18:31

  Normalde bu tip sitelere yorum bırakmam ancak dedidediğiniz gibi önce google senkronizasyon unu kaldırdım. Sonra tarayıcı uygulamamın her bilgisini sildim. Teşekkürler. Başıma dert olmuştu. Siz kurtardınız.

 67. ayla

  26 Mayıs 2015 at 19:09

  Merhaba telefonu galaxy s4 mobil verilen aynı virüsü kaptım nasıl kurtulurum?

 68. halil

  26 Mayıs 2015 at 21:15

  işyerinde airties air 5650 var ve bridge modda devamında işe fortinet firewall var bu saçma virüs fw a kendini yazamaz herhalde dimi henüz bır sorun yok ama bi sorayım dedim.

 69. halil

  26 Mayıs 2015 at 21:19

  bu virüs nasıl bulaşıyor ki?

 70. yiğit

  27 Mayıs 2015 at 00:04

  Merhaba,

  galaxys4 kullanıyorum evdeki modemim tplink ne yazıkki.. dediklerinizi yaptım yalnız bir yerde ya yanlışlık yapıyorum yada beceremediğim neresi anlamış değilim. yardımcı olmanızı bekliyorum. formdaki tüm yazıları okudum fakat beceremedim.

  sıfırdan ve hiç anlmayan birisine anlatır gibi yazarsanız bnde hemen yapmaya çalışacağım.tşk.

 71. ali

  28 Mayıs 2015 at 20:06

  Comment… Benim telefon lg g3 ve konşumun modeminin şifresini kırarak girmiştim böle bişey olacağını bilmezdim bir kaç gün sonra bu sorun karşıma çıktı bütün antivirüslarş yükledim fabrika ayarlarına döndüm ama işe yaramadı napa bilirim modeme dokunmadan(konşudan izinsiz girdim) bundan kurtulmak olurmu?

 72. batu

  30 Mayıs 2015 at 12:36

  telefonumun markası samsung youradechange sayfasına hem wifi ile hemde turkcell mobil veri ile girdiğimde yönlendiriyor.modemimin markası Airties.

 73. ali-46

  30 Mayıs 2015 at 14:49

  benim telefonum gm discovery 2+ bu virüs bende de var ,teknolojiden de pek anlamıyorum .modemim tp lınk yapmam gerekenleri adım adım anlatırsanız gm de biraz karışık oluyor.tel i sıfırladım yine değişmedi.modemde komşı ile ortak tel den dns fln nasıl halledebilirim açıkca anlatırmısınız teşekkürler

 74. taner

  31 Mayıs 2015 at 11:34

  Telefonum blackberry 9900 ve tabletım samsung t110 var bunlarda aynı sorun var ama bilgisayarım ve iphonede sıkıntı yok lütfen yardım ??

 75. uğur

  06 Haziran 2015 at 09:12

  kardeşim çok teşekkür ediyorum… telefonu kurtardık.. şimdi sıra geldi ağdaki diğer kullanıcıları kurtarmaya…

 76. büşra

  07 Haziran 2015 at 19:08

  Merhaba,
  cep telefonumdan girdiğim zaman youradexchange ve birçok site açılıyor. istediğim siteye ulaşamıyorum. Araştırdığımda modem resetleyin diyordu. Türkneti arayarak destek aldım ve az önce an pc den modem kurulumu, şifre değişikliği yaptım. Ana pc de zaten bu sorun yok sadece cep telimden ve tabletten bağlandığımda bu siteler açılıyor. Teeledonum FLY marka IQ459 modeldir. Lütfen yardımcı olun , ne yapmam lazım :(

 77. ee

  09 Haziran 2015 at 04:36

  bu virüs telefonuma bulaştı hem mobil veride hem de wifi de açılıyor. youradexchange midir nedir bıktım artık nolur yardım edin :(
  marka ; samsung galaxy grand neo plus

 78. Burak

  12 Haziran 2015 at 01:16

  Hocam telefon lg g2, hattım da Avea. Sadece Mobil veri üzerinden internet kullanıyorum. Ve beni youradexchange ve diger siteye yonlendiriyor ordanda playdeki uygulamaya. Mobil veri kullanıyorum. Yok mudur buna bi çözüm. Yardım et gözünü seviyim. Teşekkürler.

  • Buğra_K

   23 Haziran 2015 at 23:33

   Kardeşim iyi günler. Aynı problemi yaşıyorum. Problemi çözebildin mi? Telefon Lg g3 hem wifi hemde mobil veride sorun yaşıyorum.

 79. bora

  12 Haziran 2015 at 15:55

  hem wifi varken hem de yokken bu meret karşıma çıkıyor. dışarıda bi yerde bulaştı, telefonum sony xperia z2 lütfen yardım

 80. furkan

  12 Haziran 2015 at 18:14

  kardeşim söylediklerini yaptım sagolasın oldu hem telefonda hem tablette hemde pcde girebiliyorum ancak bi sorum var konuyla ilgileniyorsan hala bu kalıcı bir çözümmü bu dns yi kullanmak zorundamıyım bütün cihazlarımda.

 81. Ozan

  13 Haziran 2015 at 16:11

  bende bu sorun bilgisayarımda chrome dan girdiğim taktirde yok. Telefonda hücreselden girdiğimde de yok. Ama Wifi ile bağlandığımda bu virüs geliyor ve yeni sekme falan açmıyor direk benim baktığım sekmenin üzerinden kendini açıyor. İnternette gezinmem imkansız bir hale geldi. bilgisayarımdan dnslerimi verdiğiniz şekilde yaptığımda internette hiçbir site açılmamaya ve sürekli bağlanılamıyor demeye başladı. Telefonum Lumia 930 yani android değil windows phone açıp dns değiştiremem. Wifi ayarlarında gelişmiş yaptığımda karşıma gelen tek ayar proxy ve proxy açtığımda da sadece sunucu urlsi ve bağlantı noktası soruyor. dns bölümü var ama sadece görünüyor doldurulacak bir alan gibi değil daha çok bilgilendirme amaçlı gibi üstüne bastığımda hiçbirşey olmuyor. Sanırım sorunumu anlatabilmişimdir bu virüstan kurtulmam lazım çünkü internette ciddi anlamda youtube ve google hariç hiçbir siteye giremiyorum çok nadiren girdiği siteler oluyor onlar da işime yarıyacak siteler değil. Lütfen bana nasıl çözeceğimi anlatır mısınız telefonuma göre

 82. cellat

  17 Haziran 2015 at 22:08

  exlorer sayfasının ayarlar kısmından java uygulaması işaretinin yık ını kaldırın sorun morun kalmaz telefondan deneyin teşekkürler

 83. sadi

  19 Haziran 2015 at 18:17

  merhaba evde ne kadar telefon varsa wifi den bağlandığımızda reklam virüsü açılıyordu şimdi onu düzelttik fakat iphone dan safariye mobil veri ile bağlandığımda yine yeni sekme virüsü açılıyor ne yapmam gerek

 84. ekber onur özbek

  20 Haziran 2015 at 18:34

  benim lg g3 artık mobil veri den de yapar hale gelgi sinirim bozuldu nasıl yapacağız yardımcı olursan sevinirim.

 85. Damla

  25 Haziran 2015 at 12:24

  Merhaba bende iphone 6 kullanıyorum youradexchange virüsü banada bulaştı hepsinin denedim kurtulamıyorum benim mobil veri bağlantısında da aynı sorunu veriyo lütfen yardımcı olun !! Kafayı yicem ne yaparsam gitmiyo

 86. Damla

  25 Haziran 2015 at 12:32

  Söylediklerinizin hepsinide yaptım ama hem mobil veride hem wireless da devam ediyor nasıl kurtulcam :(

 87. Ömer

  25 Haziran 2015 at 14:09

  Merhaba, sorunu çözmeye çalışıyorum ama maalesef 1. adım modem arayüzüne erişim sağlayamıyorum.
  3 modemim vardı, 2 si çalışmamaya başladı ve mecbur tp-link kullanıyorum :(
  Kurduğumda arayüz açılıyordu ama başta mı virüs vardı yoksa sonra mı girdi fikrim yok. Uzun zamandır köşede yatıyordu modem.
  Arayüze giremiyorum derken ip doğru kullanıcı adı ve şifre de biliyorum ama arayüz sayfası yüklenmiyor.
  Kablosuz bağlanıyordum, kablolu denedim yine ulaşamıyorum,. Telefondan da giriş yapamadım, lütfen derdime çare :)

 88. Berkay

  26 Haziran 2015 at 15:32

  KAFAYI YEMEK ÜZEREYİM ! BUNE YA ! Dediklerinizi yaptım o lanet olası yourchangex bi gitmedi anlatın ölcem sinirden !

 89. Busra

  28 Haziran 2015 at 15:43

  google de arama yaptığım zaman önce ad.adbirdie.com a, oradanda youradexchange.com a yönleniyo durmadan sayfalar açıyo general mobile discovery kullanivisiyim deli olucam gelismis ayarlardan JavaScript etkinlestiriciyi kapattgm zaman bu sayfalar açılmıyor telefonumu duzeltmeme yardım edin teknolojiden çok anlayan biri deilim:(((

 90. ehuehueh

  29 Haziran 2015 at 23:13

  Benim android (samsung galaxy) telefonum var adyourexchange bulaşmış ama dns ayarları falan çıkmıyor wi-fi ayarlarında ne yapmalıyım?

 91. Teşekkür

  06 Temmuz 2015 at 15:39

  Dostum bildiğin amme hizmeti yapmışsın. +rep

 92. Veri Bağlantısı

  11 Temmuz 2015 at 12:41

  İyi günler telefondaki wifi için dediklerinizi yaptım gerçekten Allah razı olsun kaç zamandır delirtmişti artık ama bir sıkıntım daha var.Mobil verimden girince de bu virüs karşıma geliyor ne yapabilirim?Hattım avea.

 93. çağla

  14 Temmuz 2015 at 03:11

  merhabalar. bende de3 hafta kadar önce adyourexchange virüsü bulaşmıştı. format attım olmadı tabıkı de. servise verdiim ve 30 tl istediler. ödedim. ama dün akşam yine bulaştı ama sanırım bu o virüsten değil. admomi yazıyordu sanırım. ama bu anlattığınızı denemeye çalışacagım. böyle işlerden pek anlamam yani bilgisayar modem telefon falan ama yinede deneyeceğim. inşallah olur.

 94. nurcan

  30 Temmuz 2015 at 16:57

  Lg g2 kullaniyorum ve modem tp link modem ayarlarini nasil degisitiricem bilgisayar yok evde dns ayarlarina yaziyorum 4.2.2.4 ve 4.2.2.5 diye fakat kaydet butonu aktiflesmiyor ne yapmaliyim

  • berra

   10 Ağustos 2015 at 02:25

   wifi şifresini yazrsan aktiflesşir

 95. berra

  10 Ağustos 2015 at 02:12

  merhaba ben adyourexchange virüsünü hallettikten sonra şimdi de ad-type.google.com çıkıyor ne yapmalıyım lg g2 kullanıcısıyım lollipop a yükselttim

 96. yunus

  09 Eylül 2015 at 11:04

  merhaba telefonum htc desire eye benimde chrome den vea internetten bir sitedeye girince ad type cıkıyor daha sonra yourchange diye bir site çıkıyor uyarı geliyor telefonda virüs var diye her türlü programı denedim ama düzeltemedim

 97. Sevgi

  10 Eylül 2015 at 15:00

  Viva 8 casper nasil kurtulabilirim illet bise

 98. Sevgi

  10 Eylül 2015 at 15:01

  Casper VIA 8 nasıl kurtulcam yardımcı olursanız sevinirim

 99. Arda

  17 Eylül 2015 at 14:25

  Öğrenci apartının wifisinden arkadaşımın note2sine ve benim iphone6ma bulaşmıştı ve mobil veride de aynı hatayı veriyordu bahsettiğiniz adımları uyguladık sorun çözüldü ancak kendi evimizdeki wifide aynı hatayı vermesi muhtemel midir ondada bu dns işlemlerini yapacak mıyız?

 100. akın

  22 Eylül 2015 at 22:54

  slm kardeş yardımcı olduğun için teşekkürler iki telefonda denedik samsung galaxy s4 sorun çözüldü..
  lg g3 de şöyle bi sorun var dns. de kaydet tuşu aktif olmuyor verdiğin dns numarasını yazdıktan sonra yardımcı olabilirmisin rica etsem

 101. Enes

  03 Ekim 2015 at 22:30

  Tradexchange diye bi virüs modemimde. Fabrika ayarlarina geri döndüm. Modem giris sifresini degistirdim. Dns ayarlarini degistirdim. Bu sirada tel anroidleri anti virüsler ile temizledim. Yine de virüs gitmedi. Modem markası tp link. Acaba modemi degistirsem gidermi laanet

 102. seyhan

  11 Ekim 2015 at 22:16

  çok teşşekür ederim,aynen dediklerinizi yaptım ve halletim:)

 103. ömer

  03 Kasım 2015 at 00:26

  İyi günler sony Xperia z3 c kullanıyorum ve mobil veride var virüs ancak mozillada sıkıntı yok Chrome da ise var

 104. ASDASDASD

  18 Kasım 2015 at 18:17

  kardeş benim e tap 4 tablet var nasıl silecem virüsü

 105. muckanayumka

  24 Kasım 2015 at 19:29

  Yardımcı olduğumuz arkadaşlar sponsor bağlantılarımız ile bize destek olabilirsiniz.

 106. tayfun uyrun

  27 Kasım 2015 at 23:35

  size teşekkür ediyorum 2 gündr denemedigim sey kalmamıstı.kurtuldum ancak sorunum su google hesaplarını geri acsam bi sıkıntı olur mu acil cvblarınızı bekliyorum

  • muckanayumka

   28 Kasım 2015 at 09:39

   Google hesabını açmadan önce bağlı uygulamalarını kontrol et, şifreni değiştir. Bu şekilde tekrar açarsan sorun olacağını sanmıyorum.

 107. Mecit

  30 Kasım 2015 at 20:53

  bana hem wifiden hemde mobil veriden ulasiyor ne yapmaliyim

 108. berke

  07 Aralık 2015 at 22:42

  Meraba benim telefonum markası general mobil discovery air telefona mobogenie indirdim benim tel kafayı yedi sıfırladım sapık sapık uygullamalar geldi skaldırdım reklam geliyo şimdi bana lütfen yardım et abi

 109. ismail

  11 Aralık 2015 at 19:17

  General mobil Discovery kullanicisiyim telefonum face de yada herhangi bir oyunda kendi kendine işlem Ler yapmaya başladı sayfalar aciyor hizli bir şekilde durduramiyorum bu virüsle alakasi olabilirmi .

 110. Parislife

  13 Aralık 2015 at 23:55

  Merhabalar. Asagı yukarı 2 aydır ıphone 5 telefonumda bu sorunu yasıyordum. En son telefonu kırma noktasına gelmiştim. Söylediğiniz işlem adımlarını yaptım sorunum çözüldü. Tüm tarayıcılarımdan tek tek denedim hiç sorun çıkmadı. Size çok tesekkür ederim.

 111. Genco

  17 Aralık 2015 at 17:30

  asus tab7 tabletime virüs girdi ve dns yi değiştirince wifi ye bağlanmıyor bu reklamlardan bıktım yardım edin…

 112. Ömer

  19 Aralık 2015 at 11:52

  Abi temizlendikten sonra fabrika ayarlanırına dönderince geri gelmezler değil mi ?

 113. zeyno

  20 Aralık 2015 at 17:01

  merhabalar, benim de mobil veriye bulasmis durumda bu virus. lg g3 telefonu icin dns degistirmeyi adim adim anlatabilir misiniz? ag yapinlandirma ayarlarini goremedim:/ tesekkuerler simdiden

 114. umut

  24 Aralık 2015 at 17:52

  iyi günler kolay gelsin iphone 4s tel var bende safari+facebok +google gibi uygulamalarda bir site actığım zaman farklı sitelere yönlendiriyo benii bu wifi+3g dede aynısını yapıyo tele yazılım attılar ama sorunu halledemediler nolur yardım edin hiç bişe bağlanamıyorum farklı siteler çıkıyo hattım vodafone

 115. Bulent

  26 Aralık 2015 at 03:04

  Lg g3 te chrome gelismis ayarlar tarayici sifirlamayla sorun duzeldi. Simdilik modem resete gerek kalmadi. Tesekkur ederim

 116. özge

  02 Ocak 2016 at 01:09

  Merhabalar benim general mobile discovery telefonun var tarayicida film falan izlemek için bi siteye girdiğimde telefonunuza virüs bulasmis veya bu sitede telefonunuza virüs bulaşması yüksek diye bildirim geliyor.. Arkada google uyarisinda da sistemimiz (4) virüs tarafından hasar görmüş diyor .. Bu bildirimler sürekli cikmiyo sadece belli sitelere girdigimde cikiyor .. Bide telefonun gösterdiği viruste iview 774tpc potansiyel virusu bulasmis olabilir diyo mesela indirdigim antivirus programlarinin hicbirinde telefonda virus oldugunu soylemiyor napmaliyim sizce ? Şimdiden teşekkürler

 117. Uğurcan

  08 Ocak 2016 at 22:41

  Ben Virüsün ne oldugunu bilmiyorum ama yardımınıza ihtiyacım var 98 tane zar zor devre dışı bırakabildigim virüsler var ve devre dışı bırakamadıklarım var root lu olmadııg için de silemyiorum ve Hard format attım 4 5 kere tekrar geldiler ne yapmam gerekiyor hiç bilmiyorum ne olur yardım edin :/

  • muckanayumka

   08 Ocak 2016 at 22:44

   Modeminizin markasını ve sorun yaşadığınız cihazın markasını modelini yazarsanız yardımcı olmaya çalışırız bu virüs konusunda.

   • Uğurcan

    08 Ocak 2016 at 22:47

    Modem markası TP LINK Vodafone (ZTE)- BLADE V Cihazn markası

 118. ebru

  11 Ocak 2016 at 15:11

  benim telefonuma porn club adli bir virus bulasti onerilen butun cozumleri denedim fakat ayni ne yapmam gerekiyor lutfen yardimci olurmusunuz

  • muckanayumka

   08 Temmuz 2016 at 20:06

   yukarıda yazdığım pornclup virüsü içinde geçerlidir. Diğer telefon virüsleri modem virüsleri için de geçerlidir. Yazdığım şekilde çözüme ulaşabilirsin. Metni dikkatlice oku.

 119. atilla

  14 Ocak 2016 at 20:18

  Hocam telefonum vestel venus telefonum mobil veriyi actiktan sonra kapaniyor geri acip arama yaptigim esnada porn club durduruldu hatasi veriyor hocam yardimci olursaniz cok iyi olur saygilar

 120. kadirhan

  17 Ocak 2016 at 19:16

  hocam benim telefonuma porn club diye bir virüs bulastı telefonu sıfırladım formatladım fakat aynı sey karsıma yine geldi ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olurmusun telefonumun markası Casper via V8c

 121. cengiz arıkan

  25 Ocak 2016 at 21:48

  cep telefonun dns ayarlarını deiştirdim şimdilik kurtuldum teşekkürler

 122. Fatma

  28 Ocak 2016 at 21:07

  Meraba ben discovery kullanıcısıyım telefonuma pornclup diye bi virüs bulaştımış telefonum açılmıyo yardımcı olabilir misiniz

 123. emre

  04 Şubat 2016 at 03:12

  Meraba ben discovery 1 kullanıyorum telefona pornclub virusu bulaştı ve ne yaptiysam cikmiyo ne onerirsiniz

  • muckanayumka

   28 Şubat 2016 at 01:06

   evet, yazdıklarımı okuyun, okuduklarınızı uygulayın sorundan kurtulacaksınız.

 124. hilal

  07 Şubat 2016 at 17:33

  merhaba ben samsung galaxy a5 kullanıyorumda trade exchange diye bir virüs bulaştı ne yapsam kurtulamıyorum lütfen çözüm yolu söylermisiniz :(

  • muckanayumka

   28 Şubat 2016 at 01:06

   evet, yazdıklarımı okuyun, okuduklarınızı uygulayın sorundan kurtulacaksınız.

 125. Miraç

  08 Şubat 2016 at 22:41

  merhaba
  Bilgisayarımda böyle bir virüs yok dns: 4.2.2.4 kullaıyorum fakat 4s ve htc m7 de bu virüs mevcut hem mobil veri hemde wirellesta yukarıda okuduğum tüm seçenekleri uyguladım netice alamadım. Ve wirelles a bağlıyken instagrama bile giremiyorum. Yardımcı olusanız sevinirim

  • muckanayumka

   28 Şubat 2016 at 01:06

   modemde virüs var işte buradaki herkesle aynı sorun sende de var. modem ile çözeceksin. anlatılanları yap tek tek.

 126. Oğuzhan

  10 Şubat 2016 at 23:44

  Merhabalar;

  Evde kulladığımız üç s3 mini ve bir s4 mini telefonda aynı durum söz konusu. Ancak note 3 telefonumda böyle bir sıkıntı yok aynı wi-fi üzerinden internete bağlanıyoruz. Modeme reset attık ama hala devam ediyor.

  Teşekkürler.

  • muckanayumka

   28 Şubat 2016 at 01:05

   modeme yeni kurulum yapmanız gerekiyor reset değil de fabrika ayarlarına döndürmeniz gerekiyor sonra kullanıcı adı ve şifresini değiştirin buna izin vermiyorsa modem firmware i yani sürümünü güncellemeniz lazım. çok iyi anlamıyorsanız bir daha o marka modem almayın. yeni bir modem alın asus gibi bir marka.

 127. Özgür Kızgın

  13 Şubat 2016 at 00:48

  Kardeşim çok teşekkür ederim.

 128. cumhur

  17 Şubat 2016 at 15:27

  kolay gelsin hocam LG 2 kullanıyorum bende facebooktan harhangi bir linke tıkladıgımda beni direk başka sayfaya atıyor telefonunuzda virüs tesbit edildi diyor yarımcı olur musunuz.

  • muckanayumka

   28 Şubat 2016 at 01:03

   virüs var ama telefonunuzda değil, eğer telefonunuzda virüs var ise o ayrı bi virüstür. aynı wifi ye baglananan diğer cihazlarda sorun var ise sorun modemdendir.

 129. onur

  19 Şubat 2016 at 07:43

  öncelikle çok teşekkür ederiz 2 ev bu virüsten kurtuldu ama bizim bir sorun ortaya çıktı biz evde 4 arkadaşız 2 asus 2 lg ve telefonlar internete girmiyor bu işlemden sonra modemin ara yüzüne bakınca bağlantı hızı 1m olarak gözüküyor modem airties 5442 yardımcı olabilirseniz seviniriz

  • muckanayumka

   28 Şubat 2016 at 01:02

   rica ederim. arayüzünü güncelleyebilirsiniz orada bir hata var ise. modemin markası modeli firmware download diye arama yapin google da. azcık ingilizceyle çözersiniz.

 130. Selçuk Man

  23 Şubat 2016 at 17:26

  benim samsung galaxy tab 4 ve samsung galaxy tab 3 kids var iki tabletimede bu virüsten bulaşmış. ikisinede sim takılmıyo napabilirim

 131. Okan Demir

  27 Şubat 2016 at 08:16

  Selam üstat bu virüsün aynısı bende de mevcuttur her türlü şeyi denedim bir ara kaldırdım kurtuldum derken tekrar karşıma çıktı kullanmış olduğum modemin arayüzüne yada kullanıcı denetimine asla giremiyorum şuanda bütün telefonlarımda ve bilgisayarlarımda bu sıkıntı devam etmekte modem arayüzüne nasıl girebilirim bunun için bir çözümün var mı acaba varsa bana yardımcı olur musun?

  • Okan Demir

   27 Şubat 2016 at 08:18

   Modemimin Markası TP-LINK TD-W8101G

   • muckanayumka

    28 Şubat 2016 at 00:56

    Tp link modemlerde bu sorun hep oldu yukarıda da anlattım aslında. Eğer az çok anliyorsan modem arayüzüne ulasmak için bir kere modeme reset aticaksın bu reset kapatip acma olayı gibi degil arkasında sadece iğne ucunun girebildiği kadar bir delik olacak modemi komple fabrika ayarlarına döndürür bu sonra modem içine ttnetten aldıgın kullanıcı adını şifreni falan girip modem kurulumunu yapicaksın. Modem kurulduktan sonra problem ortadan kalkar. Fakat bu tp link modemin bir dns acigi var dişaridan müdahalelere korumasız dnsler değişiyor bu yüzden modemini en kısa sürede değiştirmeni öneriyorum. Bu modem için bir çözüm yolu var ama baya uğraştırır. Modemin kendi sitesinden son sürüm firmware’ini bulup indirirsin yüklersin. Bu pcye yapacagin bi kurulum degil modeme yapacagin sistem kurulumu. Sorun modemle beraber calisan sistemde cünkü. Bakayım firmware. tekrar yorum atarım.

  • muckanayumka

   28 Şubat 2016 at 00:59

   http://www.tp-link.com/en/download/TD-W8101G.html adresinden TD-W8101G_Datasheet yazan yere tiklayarak indirip kurabilirsin. En son tp link bunu cikarmis heralde virüs acigini kapatmislardir. Bunu yükledikten sonra modem arayüzün ingilizce olacak türkceye ceviremiyceksin, modem arayüzü de çok kullandıgımız bi yer olmadıgı için problem degil ayrıca bu modem virüsü dediğimiz ad ile baslayan herhangi bir virüsün girmesini engelliycektir, dnsleri korumaya alacaktır.

 132. muckanayumka

  28 Şubat 2016 at 01:01

  Sorunlarına yardımcı olmamı isteyen diğer arkadaşlara rica ediyorum, denediğiniz yöntemleri ve sonuclarını yazarsanız modeminizin markasını baglandıgınız cihazların markasını modelini yazarsanız zahmet edip bende size yardımcı olabilirim belki. Yazmayanları görmezden geliyorum mecburen.

 133. Alp

  29 Şubat 2016 at 22:50

  Kardeşim Allah razı olsun. Modem bende olmadığı için geçici olarak dns değiştirdim bu bile işimi fazlasıyla gördü. Ayrıca bu kadar insana,tekrarlayan sorulara bıkmadan usanmadan yanıt verdiğin için ayriyeten tebrik ediyorum.

  • muckanayumka

   01 Mart 2016 at 03:02

   Ne demek teşekkür ederim, insanlara bi faydamız olduysa ne mutlu bana.

 134. ÖMER ÖZTÜRK

  04 Mart 2016 at 16:07

  kardeşim benim telefonumdada aynı sıkıntı var htc desire 820 ama iş yeri internetinden kaptım şimdi kendi operatörümün internetinide kullanamıyorum bana açıklamalı olarak anlatırmısın napmam gerekiyor….lütfen yardım et….

  • muckanayumka

   22 Mart 2016 at 01:11

   zaten açıklamalı şekilde yazdım adımları tek tek uygulayın yine olmazsa denediklerinizi ve sonuclarını yazın. Metni okuyup uygulamadan buraya yorum yazmanız durumunda doğal olarak ben de yardımcı olamıyorum. O metni siz uygulayın diye yazdım.

 135. Burak

  05 Mart 2016 at 20:33

  LUMİA 640 telefonuma bulaştı ,ne yaptıysam silemedim…

 136. gülten

  21 Mart 2016 at 20:08

  merhaba söylediklerinizi aynen yaptım ancak dns ayarlarını yazdığım zaman kaydet seçeneği aktif olmuyor
  hiç bir türlü yeni dns ayarlarını kaydetmiyor bir öneriniz var mıdır? telefonum dıscovery 2 +

  • muckanayumka

   22 Mart 2016 at 01:06

   kaydet seçeneği olmuyor orada geri tuşuna basarak çıktıgında kayıt oluyor zaten. bazı telefonlarda androidde özellikle kaydet yok. geri cikarak kaydetmiş oluyor.
   geri ciktiktan sonra tekrar girin yazdıgınız dnslerin orada oldugunu göreceksiniz sağlamasını yapin yani.

   • gulten

    26 Nisan 2016 at 10:25

    tekrar merhaba maalesef geri dönüp tekrar giriş yaptığımda dns ayarları değişmemiş oluyor kaydetmiyor yani

 137. Melih Saylam

  09 Nisan 2016 at 13:22

  hocam Allah razı olsun çok iyi oldu bir haftadır çözüm arıyordum ama ilaç gibi oldu bu eline koluna sağlık.

 138. ibrahim

  13 Nisan 2016 at 16:19

  mrb hocam bakdım ki maşallah herkese bir çare bulmuşsun bizede bulursun inşallah ıphone 6 telefonum wifi yada hücreselden 4.5G fark etmiyor hep treadexchange diye bir yere yönlendiriliyor telefonu sıfırladım safariye felan hepsine göz attım yapdım olmuyor bir çözümü varsa yardımcı olsanızda şunu insaniyet namına yapsak.

  • muckanayumka

   20 Nisan 2016 at 21:43

   telefondan çözülemiyorsa sorun modemdedir, modeminizin markasını modelini yazar mısınız ?

 139. Hasan polat

  19 Nisan 2016 at 09:04

  Lg g3 kullaniyorum oyunlarda bile reklam virusu cikiyor ana ekrandara cikiyor uygulamalardan crome verilerini temizledim crome ayarlarindanda gecmisi tarama verilerini sildim crome giris yapmadim ama hala var virus operator uzerinden internet kullaniyorum hattim turkcell. Baska ne yapmam lazim. Meetme badoo vs gibi reklamlar cikiyor

  • muckanayumka

   20 Nisan 2016 at 21:44

   uygulama içinden reklam cikiyorsa bu uygulamanın insiyatifindedir, reklam virüsü demek de doğru olmaz adamlar ücretsiz uygulamanın maliyetini aldigi reklamlardan karsiliyorlar. Eğer internet tarayıcısı ile ilgili ya da hiç bi uygulama calistirmiyorken de oluyorsa o zaman bir telefon virüsü var diyebiliriz ama sizinkisi uygulamanın reklamları sanıyorum.

 140. tuba

  20 Nisan 2016 at 12:21

  faydalı oldu ve işe yaradı teşekkür ederiz.

  • muckanayumka

   20 Nisan 2016 at 21:43

   rica ederiz

   • Melike

    22 Nisan 2016 at 22:55

    Merhaba Samsung s6 edge telefonlar için farklı bi yol var mi telefonda uygulama yoneticisinde veriyi sil gibi bi bölüm yok ayrıca dns ayarlarını degistiremiyorum

 141. Taeyeon

  22 Nisan 2016 at 18:59

  merhabalar, sanıyorum telefonuma bu virüs iki gün önce bulaştı ancak sizin bahsettiğiniz türden değiller ve aynı sayfaya yönlendirilmiyorum. ama yine de aynı sorunları yaşıyorum. bilgisayarımı henüz denemedim. telefonum note 2 ve yukarıda yazdığınız metotları denesem işe yarar sanırım? cevabınız için şimdiden teşekkür ederim ^^

 142. Ebubekir

  23 Nisan 2016 at 10:50

  Selamun aleykum telefonum S4 mini internete girmeye çalıştığım zaman hiçbir siteye girmiyo ve farklı birkaç farklı siteye yönlendiriyo bu sayfalardan biri ”tradadexchange” ve son olarakta ”ndroin3go” sayfasına yönlendirip ”Samsung galaxy s4 mini cihazına virüs bulaşmış ve pil zarar görmüş” şeklinde bir sistem uyarısı veriyor yardımcı olabilir misiniz

  • muckanayumka

   10 Mayıs 2016 at 02:38

   samsung telefonlarda öyle bir sistem uyarısı olmaması gerekiyor tam olarak emin olmamamla beraber o sistem uyarısı görünümlü olan mesajı ekrana yansıtan kullandığın bir uygulamanın para aldığı reklamdır. uygulamalarını bir kontrol et, güvenmediğin uygulamaları kaldır sonucu buraya tekrar yaz.

 143. Cem

  26 Nisan 2016 at 21:40

  Abi telefonum e5 annemin babamın ve evde ki tablete bile bulaştı bu
  wifi da da veri açıkken de aynı sıkıntı var ne yapabilirim

  • muckanayumka

   10 Mayıs 2016 at 02:38

   yukarıda anlatılan işlemleri uygulamalısın kardeşim.

 144. hanife

  28 Nisan 2016 at 13:17

  Meraba telefonum wifiye baglanyor fakat hicbirseyi guncellemiyor ve indirmiyor neden olabilir mobil internette sıkıntı yasamiyorum

  • muckanayumka

   10 Mayıs 2016 at 02:40

   modeminizin markası modeli interneti nereden aldığınız modem ayarları herşeyi bilmem gerekiyor, download a izin vermiyodur modem ya da modem ile uygulama indirme sitesinin ipsine ban atilmistir, işletim sistemini de bilemiyorum hiç bişey yazmamışsın.
   farklı modemlerle dene. sonucu yaz. telefonun modelini markasını yaz. bunları yazmadan ben sana yardımcı olamam.

 145. Ayhan İlhan

  28 Nisan 2016 at 14:40

  Asus Zenfone 2 cihazımda her yerden tüm tarayıcılardan zıplıyor bu virüs yardımlarınızı bekliyorum.

  • muckanayumka

   10 Mayıs 2016 at 02:42

   Virüsü temizlemek için yapılması gereken yukarıdaki işlemleri uygulayın, sonra sorununuzu çözeceksiniz bir daha da bu siteye girmeyeceksiniz zaten.

 146. atakan

  29 Nisan 2016 at 19:56

  hocam hem mobil veri hemde wifide çıkıyor cihaz lg4 nasıl yapabiliriz

 147. kadir

  01 Mayıs 2016 at 16:02

  selamlar dün telefonuma illet bir virüs bulastı.format atmama ragmen silinmiyor.interneti acmasam bile devam ediyor ve sureklı telefon res atıyor kendıne.yardımcı olursanız cok sevınırım

  • muckanayumka

   10 Mayıs 2016 at 02:44

   aynen kardeşim bende bu yüzden bu yazıyı yazdım. Yazıyı oku, işlemleri uygula, eğer telefonun res atiyorsa o donanımsal bir problem de olabilir çünkü bu virüsler restart attırmaz. Yine de çok emin olmamakla beraber yazdığımın altını çizeyim. Fabrika ayarlarına dönebilirsin restart sorunundan kurtulmak için ama öncelikle verilerinin yedeklerini al alabileceksen.

 148. mucahit

  04 Mayıs 2016 at 19:52

  Dnns ayarlarini nasil degisterecegiz

  • muckanayumka

   10 Mayıs 2016 at 02:45

   Telefonunun markasını yazmadan ben bu soruya şöyle cevap veririm;

   Ağ ayarlarından dns ayarını değiştirebilirsin.

 149. özel web tasarımı

  06 Mayıs 2016 at 21:23

  Makaleniz için teşekkür ederim

 150. talat

  10 Mayıs 2016 at 14:20

  Htc desire 820 kendi kendine progrAm yüklü yo virüs programlarının hepsini denedim temizliyor kapatıp açınca temizledigi hepsi geri geliyor yardımcı olursanız sevinirim

  • muckanayumka

   14 Haziran 2016 at 20:04

   Öncelikle bu şekilde yazan arkadaşlara zaten yardımcı oldum, yukarıdaki yazıyı yazdım, bi zahmet okuyun ve tavsiye ettiğimiz adımları uygulayın cevabı buraya yazın. Uyguladığınız adımları ve sonuçları yazarsanız yardımcı olurum. Modeminizin markasını da yazarsanız harika olur.

 151. Yusuf şenol özkök

  16 Mayıs 2016 at 07:37

  iPhone 6plus a önerileri uyguladım.olumlu .teşekkürler

  • muckanayumka

   14 Haziran 2016 at 20:04

   Rica ederim, yorumunuz için ben teşekkür ederim.

 152. beyza

  16 Mayıs 2016 at 16:39

  Sa. Telefondan virusu temizlemek anlattiginiz cozumde dns ayarini degistirme islemini yapamadim yardimci olurmusunz

  • beyza

   16 Mayıs 2016 at 16:41

   Lg g3 telefonumun markasi

   • muckanayumka

    14 Haziran 2016 at 20:08

    Telefondan virüs temizlemiyorz sadece dns değiştiriyoruz. Vİrüs modemde aslında. Modemi kurtarabilrseniz kurtarın yukarıda anlattıgım gibi olmuyorsa modeme bağlanan cihazlardan dns değişikliği ile yonlendirmelerden kurtarırız cihazı.
    LG g3 için Yukarıdan aşağı çektiğin zaman gelen Wifi işaretine basılı tut, bağlandıgın kablosuz ağ gelicektir ismi karsına isme basılı tut şebekeyi düzenleye tikla, sonrada karsına gelen ekranda şfre isteyecek, şifreyi yaz gelişmiş seçenekleri göster e tikla aşağıya doğru bir menu acilir fakat pek belli olmaz oradan manuel seçeneğini seçerek dns değişikliiği yapacagın bölüme ulasirsin uygun bir dns yazip kurtulursun.

 153. Doğan

  21 Mayıs 2016 at 21:03

  hocam benim telefonum samsung galaxy s6 bu virüsü nasıl kaldırabilirim mobil veriden de karşıma çıkıyor

  • muckanayumka

   14 Haziran 2016 at 20:10

   Dns değiştirmeyi deneyeceksiniz, bu geçici çözüm sizi kurtarır standart bi dns bulun hep onu kullanın. İphone lara bu virüs girmez normal sartlarda ama chrome kullanıyor musun bilmiyorm ya da herhangi ayarlarını kullandıgın tarayıcı üzerinde de dns ayarlari olabiliyor internet tarayıcını sıfırlamayı dene sonra da dns değiştir cihazında, mobil veriyi bu sekilde kurtarabilirsin.

 154. Mert

  22 Mayıs 2016 at 20:18

  Allah razi olsun telefonu. Hallettim dns yi. Degistirerek bir tek pc kaldi onuda Allahin izniyle yapicam Allah razi olsun sizden dualarim sizinle

 155. alperen

  24 Mayıs 2016 at 17:55

  Kardeşim bilgine sağlık wifileri kestim telefon ve leptopun gecmis verilerini sildim . Wifi dns ayarlarını 4.2.2.4 4.2.2.5 yaptım modemi kapattım açtım düzeldi . Eline sağlık

 156. Özden

  26 Mayıs 2016 at 01:26

  Merhabalar,
  Yaklaşık 2 saattir uğraşıyorum.
  Telefonum LG G2 – Evde Turkcell Superonline kullanıyorum. Yazdıklarınızı okumadan önce telefonu tamamen fabrika ayarlarına çevirmiş olmama rağmen hiçbir işe yaramadı.
  Söylediklerinizi harfiyen yerine getirdim, hatta laptop ve ev ağı kurulumu için Superonline destek hattıyla birlikte uğraştık. Modemin DNS ayarlarını ve cachelerini silmeyi bir kenara bırakın, tamamen resetledik.
  Telefon üzerinde de söylemiş olduğunuz noktaları harfiyen yerine getirdim, SD Maid kurdum, temizliğini yaptım, DNS ayarlarını yukarıda belirtildiği gibi değiştirdim. Ama nafile! :(
  Telefon özellikle dış bağlantılarda ( Facebook üzerinden Link tıklanması ile) TRADEEXCHANGE sayfasına atlıyor, ondan sonrası malum, ardı ardına “virüs yediniz! Aman acele edin, program kurun!” diye telefonu titrete titrete açılıyor. Bu durumdan çok aşırı rahatsızım ve herhangi bir teknik servisin de bana bu konuda yardımcı olabileceğini sanmıyorum.
  Burada hala faal misiniz bilmiyorum tabii, ancak bu konuda yardımınıza ihtiyacım var.
  Şimdiden çok teşekkür ederim.

  Sevgiler
  Özden

  • muckanayumka

   14 Haziran 2016 at 20:51

   Merhabalar özden, harfien yerine getirdiğinizi söylediniz, bu sorun hem wifi ile hemde mobil ağ ile internete bağlandığınızda gerçekleşiyorsa telefonunuzdandır, değilse sadece wifi ise modemdendir. Tp link ve airties modem cihazlarının bazılarında sanıyorum ki mühendislik hatası var ve bu modem kurulumu sonrasında hiç bir şekilde kullanıcı adı ve şifre değiştirilemiyor. Bu durumda modem içerisinden atanmış dnsler tüm cihazlarda aktif halde virüsü aktif hale gelebiliyor. Bundan kurtulmanın öncelikli yolu modeminizin fabrika ayarlarına döndürüp yeniden kurulum yapmadan kullanıcı adını ve şifresini dğiştirmek sonra kurulum yapıp internete bağlanmak bu mümkün değil ise modem sizin değil ya da ulaşamiyorsanız cihazlarınızdan dns değişikliği ile geçici çözüme kavuşabilirsiniz. Eğer ki modem kullanıcı adını değiştirmenize engel oluyorsa, ya da değiştirmiş gibi gösterip tekrar baktıgınızda eski kullanıcı adı aktif oluyorsa donup donup kapaniyorsa bu modemde mühendislik hatası vardır. Bu modemleri kurtarmanın yolu da modem içerisindeki işletim sistmeini değiştirmek, ing versiyonları mevcut, maşakatlı bir iş fakat uğraşırsanız yapabilirsiniz.

 157. Ayse

  27 Mayıs 2016 at 19:54

  Bir kac haftadir surekli telefonumda virüs olduguna dair reklamlarla karsilasiyorum bir cozum bulamadim telefonum lg g4 basta wifi baglantilarimda oluyordu ama su an veri kullaniminda da oluyor

 158. omer

  01 Haziran 2016 at 08:53

  Slm iphone 6s plus avea mobil internet kullaniyorum interneti actigimda uygunsuz siteler geliyor otomatik telefona iniyor ve telefon kilitleniyor herhalde virus girmis nasil kurtululurum telefonu fabrika ayarlrini sifirladim ama nafile cozum olmadi yardimci olurmusunuz tsk

  • muckanayumka

   14 Haziran 2016 at 21:20

   Sorun modemde, yukarıda anlattıgım gibi yapın. Bu sayfanın en üstünde adım adım acıklıyorum. Yazıyı okumadan yorum yaptığınızı acelenizi anliyorum ama okusanız sorunu çözebileceksiniz.

 159. Adem Hikmet

  02 Haziran 2016 at 16:34

  Benim cep telefonum Iphone 6. Safari’ye girince açmak istediğim sayfaya gidemiyorum. Ard arda birçok sayfa adresi çıkıyor. Onlara da girmiyor sanki. Hiçbir yere girilmiyor Safari ile. Uygulamalarda da TRT uygulamasıyla ulaşılamıyor sayfalara. Diğer uygulamalar çalışıyor. Çerezleri falan sildim. Ama Safari’de engelleme devam ediyor. Çalıştığım işyerinin Wi-Fi modemiyle bağlanıyorum. Ne gibi bir çözüm önerirsiniz. Saygılar.

  • muckanayumka

   14 Haziran 2016 at 21:21

   Dns değiştirmenizi öneriyorum. İş yeri için çözüm olur. Evdeki modemde ya da mobile veride de varsa o zaman mobil veri için ayrica dns değiştirceksiniz. İş yerindeki modeme müdahale edemediğinizi varsayarak yazdım çözümü.

 160. kadir TURAN

  07 Haziran 2016 at 00:14

  usta ben de de lg g2 var dns leri giriyorum kaydet butonu aktif olmuyor ayrıca ip adresi giriyorum yine olmuyor yine aktifleşmiyor kaydet butonu ne yapamalıyım cevap yazarsan çok sevinirim

  • Özden

   11 Haziran 2016 at 12:01

   Wifi şifresini bir kez daha girmenizi isteyecek o zaman aktif oluyor, youtube’da android DNS değiştirme diye aratırsanız videoları var.

   • muckanayumka

    14 Haziran 2016 at 21:23

    Evet, wifi şifrenizi girererek gelişmiş ayarlara tiklayarak yapıyorsunz yukarıda birisinde de LG g3 vardı orada da anlattm.

 161. NECMETTİN

  12 Haziran 2016 at 11:39

  S.A USTACIM BENİM S6 TELEFONUM VAR. DÜN MAÇ ÖZETLERİNE İNTERNETTEN BAKMAK İÇİN GİRDİM .SABAH İNTERNETE GİRDİĞİMDE GİRDİĞİM SİTE YERİNE VİRÜS UYARISI VEREN BAŞKA BİR SİTEYE YÖNLEDİRMEM YAPILIYOR ARD ARDA 3 TANE SİTE AÇILIP HEPSİNDEDE VİRUS SAPTANDI SİLMEK İÇİN ŞÖYLE BÖYLE YAPIN DİYOR .ANLAŞILAN HEPSİ VİRUSLU SİTELER.NE YAPMAM GEREKİYOR BANA YARDIMCI OLABİLİRMİSİN . BU ARADA HEM MOBİL AĞDA HEMDE WİFİDE YAPIYOR BU UYARIYI

 162. ErkanSkt

  12 Haziran 2016 at 13:18

  Android telefondan evden WiFi ile veya telefonun kendi internetinden bağlantı yapınca traede exchange virüs uyarısı alıyorum telefon markaları Samsung A8 ve Samsung note2

  • muckanayumka

   14 Haziran 2016 at 21:47

   modem dnslerini değiştir, kullanıcı adı ve şifresini değiştir. olmazsa telefon dnslerini değiştir.

 163. Hilal

  12 Haziran 2016 at 17:42

  telefonum asus zenfone 2 dediğiniz 4. adımı yapamıyorum , kablosuz ağlar kısmında öyle bir bölüm bulamadım.
  Aynı şey ipad’im de de oluyor ikiside aynı gün oldu. Bilgisayarımda şuanlık bir sorun yok yardımcı olabilirseniz sevinirim

  • Hilal

   12 Haziran 2016 at 20:35

   modemim huawei – hg253s

  • muckanayumka

   14 Haziran 2016 at 21:48

   kablosuz aga bagliyken denemelisiniz ki zaten sorun modemde bu virüs modemle ilgili o yüzden modemin kullanıcı adı ve şifresini değiştirin sonra modeme atanmıs dnsleri kaldırın.

 164. Hayal

  12 Haziran 2016 at 23:21

  Merhaba ben Hayal. Bugün bilgisayarda film izlemek için film izleme sitelerime girmek amacıyla siteme giriş yaptım (site benim değil tabi ki). Sonra birden bire hdfilmizlesene.com diye bir siteye direk yönlendirdi/geçiş yaptı. Engel olamadım. Sonra başka bir siteye girdim. Yine aynı adrese gitti. İlk başta siteler birleşmiştir diye düşündüm. bir şey anlamadım. 1-2 saat sonra yeniden başka bir siteye girdim (bilmediğim bir siteye). Yine aynı siteye yönlendirip giremeyince başka başka bilmediğim bir sürü siteye girdim. Olmadı…En sonunda babamın telefonundan girmeyi denedim aynı sitelere. Olmadı… Olmadı… Olmadı. Hiçbiri olmadı. Araştırdım, virüs dedi. Her yolu denedim. Anti virüs programı, yazılım, yazdığınız yöntemler, modemi açıp kapatma, dns’yi devre dışı bırakma, dns kodları, hemen hemen akla gelebilecek her şey! yasaklı sitelere geçiş için yazılım bile yaptım. Her şey! Ama olmadı. Şimdi sizden yardım istiyorum. Açıkçası ilk defa birinden bilgisayar konusundan yardım istediğim için ne zaman cevaplarsınız, hatta cevaplar mısınız onu da bilmiyorum. Ama mümkünse 1 saatte bu işi çözmem lazım… lütfen acele edin :((

  • muckanayumka

   14 Haziran 2016 at 22:01

   Merhabalar 1 saatte cevap veremiyorum malum bu işten para kazanmıyorum kenardaki reklamlar dısında. Çok müsait oldugum zamanlar açıp cevap veriyorum, öncelikle babanız ile aynı ağa mı bağlısınız onda sorun yok sizde var bu önemli. Eğer aynı ağa bağlıysanız babanız ds değiştirmiş olabilir. Babalarımızdan bekleriz böyle şeyleri :) Diğer yandan bu virüs değil sadece modeme müdahale edebilen bir sistem, modeminizin kullanıcı adı ve şifresini değiştrin sonra da modeminize yeni kurulum yapın kurulumdan sonra modeminizin tekrar kullanıcı ve şifresini değiştirin sorun ortadan kalkacaktır.

 165. Ramazan

  13 Haziran 2016 at 01:16

  Merhaba Ben Nokia Lumia Kullanıryorum tüm yorumlara baktım ama lumia için çözüm anlatmamışsınız anlatırmısınız lütfen ağlamak üzereyim sinirden

  • muckanayumka

   14 Haziran 2016 at 22:03

   Her telefon için ayrı ayrı çözüm yazmıyorum, herkes kendi telefonundan dns değiştirme bilgisine ulaşabilir diye düşündüm. Ayrıca sorun telefonlardan dns değiştirmekle olmuyor, sorun modemde. Modeminizden dns değiştirin telefonlarınıza gerek kalmasın.

 166. seda

  13 Haziran 2016 at 15:46

  Merhaba, öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Superonline kullanıcısyım huwai modemi. pc ve htc 820 telefonda bu bahsi geçen virüs vardı. Sizin önerilerinizi yerine getirdim superonline arayıp modemi sıfırlattım. Şimdi sorun şu; pc de sorun kalmadı. Telefonda mesela chrome yada exp.üzerinden sitelere girebiliyorum ancak mesela twitterda bi linke tıkladığımda yönlendirilen sayfalarda aynı virüs uyarısı çıkıyor. Yardımcı olur musunuz ?

  • muckanayumka

   14 Haziran 2016 at 22:09

   Modemi sıfırladıktan sonra modem kullanıcı adını ve şifresini değiştirmeniz gerekiyor yoksa virüs yine modeminize bağlanır ve dns değiştirir. Modemi sıfırladıktan sonra öncelikle kullanıcı adını değiştirin, modem eğer kullanıcı adını değiştirmenize izin vermiyrsa süperonline a geri verin size kullanıcı adını değiştirebileceğiniz bir modem versinler. Modem sıfırlanınca internete bağlanmaz o durumdayken kullanıcı adını değiştirirsiniz sonra kullanıcı bilgilerinizi girerek modemin kurulumunu yapar internete bağlanırsınız sonra hiç bir virüs modeminize ulaşamaz ve sizi farkli sitelere yönlendiremez.

 167. öğrenci

  14 Haziran 2016 at 04:48

  Dostum bu virus benim telefonuma da bulaştı hem mobil veri açıkken hem de wifi ye bağlıyken bu sorunla karşılaşıyorum. Telefonum htc one m8s yardımcı olursan çok sevinirim

  • muckanayumka

   14 Haziran 2016 at 22:10

   Kardeşim öğrenci olmasan da yardımcı olucam zaten ama insan ister istemez acıyor öğrenci dediğinde. Bi kere sen öğrencisin, dns değiştirmeyi bilmen lazım. Dns değiştir modemin, üstteki yorumları oku insanlara neler yazmısım. Modemin kullanıcı adını değiştir, sorun kalkar. Üst

 168. muckanayumka

  14 Haziran 2016 at 22:13

  Yardım almak isteyen herkes yazabilir, bu sayfadaki reklamlar sitemize destek olmaktadır. Reklamlara tıklayan kullanıcılar site sahiplerine çok cüzzi bir ücret kazandırırlar. Bunu genel olarak aldıkları hizmet karsılığında yaparlar. Fakat sizi zorla ordan buraya sürükleyen siteler virüs gibi algılanır onlar zorla para kazanırlar. Bizler ise sizlerin bilincli tiklamalarıyla para kazanırız. Bu sitede virüs yoktur fakat reklamlar vardır, reklamlar ile destek olan tüm ziyaretçilerimize teşekkür ederim.

 169. monaroza

  15 Haziran 2016 at 01:46

  merhabalar muckanayumka
  oncelikle paylaşımlarınızdan dolayı size cook tsk ederim.
  ınanın ıkı gundur telefonumda (Samsung Galax S3 ) olan virüsten dolayı cok sıırlerim bozuluyordu. ınternette gooogle bır verı arayınca anında başka br siteye yönlenme ve ekrana kocaman bir uyarı ve gıcık bir ses duyuyordum. ve bu once evden wifi den bağlanınca oluyordu. sonra mobil int girincede olmayabasladı. söylediklerinizi aynen yaptım ki bir bayan ve yılllar yıllar once ( 2004 ) bilgisayar bolumu okumama rağmen bulamadığım cozemedıgım birseydi :) aynen uyguladım suanda bi sorun yok. hatta biraz da abarrttım herhalde modemede reset attım :) tskler ıyı calısmalar

  • muckanayumka

   15 Haziran 2016 at 19:38

   Merhabalar monaroza, mesajın için çok teşekkür ederim, genelde sorunu çözmeyenler yazar, çözenlerin yazdigi mesajlar çok hoş oluyor bu sayfada.

 170. sarelf61

  20 Haziran 2016 at 21:19

  Bende not4 kullanıcısıyım aynısı benim başıma geldihem wiriles girince oluyor hemde mobilden girince virüs bulastı napmam lazım

  • muckanayumka

   08 Temmuz 2016 at 20:04

   Yapacak bişey yok. Bu yazıyı okuyup bana hala bu soruyu soruyorsan o virüs o telefonda kalmayı hakediyor.

 171. alptuğ

  27 Haziran 2016 at 01:34

  kolay gelsin.öncelikle paylaşımınız için teşekkürler..benim tel note 2 dediklerinizi yaptım ama olmadı..becerememe nedenlerim;
  1-sd maid prg.nın ücretli versiyonunu indirmedim.
  2-tüm uygulamarı göster diye bir secenek bulamadım tarayıcıların ayarlar bölümünden bişeyler yaptım.
  olabilir mi?
  bu konuda yardımcı olur ve detaylı bilgi verirseniz çok sevinirim kolay gelsin

  • muckanayumka

   08 Temmuz 2016 at 20:02

   sd maid pro programı değişmiş ya da parali hale gelmiş olabilir. Uygulama yazıyı yazdığım tarih itibariyle işe yariyordu. Sd maid kullanmamızın mantığı arka planda bizden habersiz calisan bir programcık varrsa görebilelim ve müdahale edebilelim. Sd maid bu işe yaramakta. Aynı zamanda çerezleri silmek içinde çok ideal. Bu işi sd maid olmadan da yapabilirsin.
   Tarayıcının ayarlarından çerezleri silip ayarları fabrika ayarlarına çevirebilirsin. Kullandıgın cihazın içindeki tüm uygulamaları programları farkli bir yerden de görebilirsin anlamadıgın bilmedigin bi uygulama varsa silebilirsin. Daha sonra da diğer adımları uygula.

 172. Eren OKTAY

  28 Haziran 2016 at 06:55

  Abi benim modemin modeli Huawei HG532s ben bunun ayarlarını yapmak için hangi siteye girmem gerekiyor cevaplarsan sevinirim

 173. Alim ege

  05 Temmuz 2016 at 19:24

  Bn samsung galaxy tab s kullanıyorum nasıl dns ayarlarını deiştiricem

 174. Sadık Uzan

  08 Temmuz 2016 at 02:55

  Merhaba hocam,

  Modemin yazılım güncellemesini yaptım. Tp_link w8901G modemim ve versiyonu 3.1 şimdi sitesinden dili ingilizce olan ve güvenlik güncellemesi yapılan bir tane sürümünü indirdim onu kurdum. Bilgisayarımdan temizledim google accounttadda bir sıkıntı yok. Bakalım bu işe yarayacak mı.

  • muckanayumka

   08 Temmuz 2016 at 19:52

   Hocam merhaba bu çözümü bende yapmıştım bir tp link modemi böyle kurtardım. Umarım çözülür sorunun. Sonucu yazarsan çok sevinirim. Yorum için de çok teşekkür ederim.

 175. Burak

  20 Temmuz 2016 at 12:06

  bende 6s var tarayıcıdan bir sayfa açmaya kalktığımda sizin dediğiniz virüs çıkıyo başka sayfalara yöndendirme yapıyo sürekli kaç günlerdir uğraşıyorum çözemedim yardım edebilirmisiniz?

 176. Ercan

  22 Temmuz 2016 at 00:27

  Merhaba telefonumdan açtığım bütün sayfalar kendiliğinden kapanıyor.Fabrika ayarlarını geri yükledim çozum olmadı, wi-fi ve mobil veri ile bağlanmak fark ettirmiyor.Herhangi bir yazı isim virüs adı çıkmıyor, ne olabilir sorun yardimci olursaniz çok sevinirim.

 177. deniz

  03 Ağustos 2016 at 00:09

  Merhaba benim de şu an da aynı şekilde bir sorunum var ama adı goaccloudly. ve modemmim sizin dedğiniz gbi tplink acaba modemi değiştirsem yarın sabah tüm bu sorun çözülür mü ?

 178. halil

  13 Ağustos 2016 at 13:57

  Merhaba
  s6 telefonuma virüs bulaştı bir ekranda el var kendi kendine wifi ve veriyi açıyor. reklamlar gönderiyor. uygunsuz şeyler gönderiyor. telefonu sıfırladım ama kurtulamadım. yardımcı olursanız sevinirim.

 179. mahsun

  17 Ağustos 2016 at 21:20

  verdiğiniz bilgiler için teşekkürler..cep telefonumda(general mobile 4g marshmallow) özellikle Chrome da çıkan genellikle pop-up şeklinde çıkan virüslerden kurtulmuş oldum. emeğinize sağlık

 180. Meltem

  01 Eylül 2016 at 18:54

  Bende de bi süredir bu virüs var. Bilgisayarlarda formattan vr modeme reset attiktan sonra çok nadir olmaya başladı. Fakat telefonlarda Google girer girmez başka sayfalara yönlendiriliyoruz. Modeme virüs var diip bilen çağırdım modem de virüs olmaz dedilerek format attılar hep ama düzelmedi. Şimdi bu olay artık bilgisayar telefonlar da mı yoksa modemi değiştirsem bu durumdan kurtulur muyum? Modem almaya gittim modem den olma ihtimali yok dediler almaktan vazgeçtim gecmezse diye
  Yardımcı olur musunuz lutfen

  • Güray Akıncı

   15 Kasım 2016 at 00:12

   yukarıda anlattığımız basaamakları tek tek uygulayın reklam virüsünden kurtulmuş olursunuz.
   takıldıgınız yer olursa tekrar yorum atın

 181. KORAY

  13 Eylül 2016 at 16:16

  BENDEKİNİN MODEMLE İLGİSİ YOK ! BİRÇOK ANDROİD TELEFONDAN SADECE SİTEME GİRİYORUM POP REKLAMLAR GOOGLEYE YÖNLENDİRMELER OLUYOR AMA SDECE SİTEMDE OLUYOR VE SİTEMİN MASA ÜSTÜNDEN DEĞİL MOBİLİNDEN OLUYOR.. DİĞER SİTELERDE YOK REKLAM. AYNISI OLAN ÇÖZÜM BULAN VARMI?

  • Güray Akıncı

   15 Kasım 2016 at 00:11

   Masaüstü pc de dns adresi vardır o yüzde o etkilenmiyordur reklam virüsü nden.

 182. istanbul web

  20 Eylül 2016 at 02:03

  Harika paylaşımlarda bulunuyorsunuz teşekkürler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler İçerikler

To Top