SİZLERİ UNUTMAYACAĞIZ AFFETMEYECEĞİZ

0
239

Atatürk öldükten sonra ülkemizde dönekler oldu ve onun tam bağımsızlık düşüncesinden ödün vermeyenler  görevlerinden alındılar.Atatürk öncülüğünde temelleri atılan köy enstitüleri  kapatıldı.

Erken çok partili hayata geçiş oldu bu Türk siyasetinin en büyük hatasıydı çünkü Fransız devrimi bile yüzyılda anca tamamlandı.Ülkemiz 1952 de NATO’ya üye olabilmek için emperyalizmin askeri olma yolunda ilk adımı attı Kore’ye asker gönderdik.

unutmayacağız affetmeyeceğiz
unutmayacağız affetmeyeceğiz

Tabi NATO’ya girmenin bedelleri vardı ordudaki tam bağımsızlıkçı subaylar tevkif edilecek ordudan atılacak ordunun başına kompleksli generaller görevlere getirilecek biz size ekonomik yardımlar yapacağız diyerek Truman doktrinleriyle tava getirildiler.

Ülkeye gelen ekonomik paketler işe yaramayınca Amerikadan kredi istemek için yalakalıklarda bulunan Adnan Menderes kredi alamayınca Sovyetlerin kapısını çalacağım diye Amerikayı tehdit ediyordu eee zamanında yediği hurmalar zamanı gelince tırmalayama başladı ve astılar.

Türkiye’nin sancılı süreçleri başlamıştı eğer gerçek kemalistler ordu da olsaydı asla cuntaya başvurmazdı çünkü Atatürk hayatı boyunca ya askerlik ya siyaset demişti.İzmir suikast planalrı ortaya çıkınca hiçbir iktidar tankla tüfekle düşürülemez demişti çünkü izmir suikasitinde birçok farklı görüşte olduğu silah arkadaşları yargılanıyordu onlara mesaj vermişti.

Mustafa Kemal’in ideallerini savunan gençler hapishanelere gönderiliyor asılıyordu.Bizim oğlanlar işi bitirdi diyerek 2. Darbeyi yedik birçok kişi faili meçhul ölümlere gitti.Büyük Devrimci bütün ümidim gençliktir! demişti o gençlik 31 Mayıs 2013’te ayağa kalktı emperyalizmin uşaklarına vatanseverlik dersi veriyordu.Plastik mermilerinin,atılan gazların,TOMA’dan sıkılan sulara göğüs geriyordu.

Çağdaş,Laik Cumhuriyete ve demokrasiye sahip çıktık çıkacağız.Gezi olayları sonucunda ölen gençlerimizin hesabını vereceksiniz.Savcılarınız,hakimleriniz polisleriniz bizleri korkutamaz çünkü özgürlüğü hakedenlere toprağı gösterdiniz bizleri onlarla beraber toprağa koydunuz.Sizleri adil mahkemelerde yargılayacağız ve cezaevinde her gün vicdanınızla başbaşa bırakıp sizi her gün öldüreceğiz Biz yaşanılanları UNUTMAYACAĞIZ AFFETMEYECEĞİZ! 

Yorum Yapın, Soru Sorun

yorum

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.