Site ekle, Add site, Url Ekle, Submit Url submit.php

5
2472

site ekle, add site, url ekle ya da submit url dendiğinde karşımıza bir çok site çıkar fakat bunların kaç tanesi bizim işimizi görecek, hangileri yararlı hangileri zararlı bilmek bilinçli olmak çok önemlidir.

Backlink

Web sayfasınıza backlink oluşturmak istiyorsanız  doğru adrestesiniz. Backlink oluşturmak için site ekle, add site, url ekle ya da submit url anahtar kelimelerini google da aratıp arama sonuçlarındaki her siteye girip form doldurmanız gibi gereksiz bir uğraş söz konusu…

Öncelikle backlink nedir ?

Lafı dolandırmadan backlink; google da üst sıralara çıkmanızı sağlayacak yapmanız gereken arama motoro optimizasyonlarından sadece bir tanesi. Önemli mi evet tabi ki önemli. Backlink oluşturmak arama motoru optimizasyonu için gayet önemli. Ama dikkat edilmesi gereken küçük bir püf nokta var.

Backlink oluştururken;

backlink
backlink

Back link oluştururken dikkat edilmesi gereken bir çok nokta var bunlara çok detaylı olarak girmeyeceğim. Özet olarak backlink için web sayfanızın linkini url’sini ekleyecek olan sitenin sizin siteden daha iyi olması gerekmektedir. Bu işlerde ph degeri söz konusudur. Ama siz ph değerine bakmadan da bu karşılaştırmayı yapabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse

edurele.kom diye bir site var ve siz bu sitedeki formu doldurdunuz sitenizin footer kısmına da edurele.kom sitesinin size verdiği kodu eklediniz. Peki doğru bir yolda mısınız? Bunun size faydası olur mu ? Bunu anlamanın en kolay yolu http://alexa.com üzerinden popularite karşılaştırması yapmak. Eğer sizin sitenizden daha iyi bir pozisyondaysa alexa sıralamasına göre güvenip kodu ekleyebilirsiniz.

backlink için para ödemeli miyim?

Hayır backlink için para ödemeye gerek yok, link değişimleri genelde ücretsiz yapılır. Örneği aşağıdaki formu doldurursanız ben sizin siteniz ile link değişimi yapabilirim.  Ya da özellikle link değişimi yapmak istediğiniz bir site var ise gidip iletişim bölümünden yöneticisi ile görüşebilirsiniz.

Link değişimi nedir derseniz link değişimi de backlink leri karşılıklı yerleştirmek. Örneğin sizin siteniz abece.com ise ben siteme abece.com a giden bir bağlantı eklerim siz de abece.com üzerine tarhanacorbasi.com a giden bir bağlantı oluşturursunuz.  Linklerimizi değiştirmiş backlink oluşturmuş oluruz.

fgakinci@gmail.com adresine Mail atmadan önce lütfen aşağıdaki kodu sitenizin anasayfasına eklediğinizden emin olun.

<a href=”http://www.tarhanacorbasi.com/”>Tarhana Çorbası</a>

Üstteki kodu eklediyseniz şimdi fgakinci@gmail.com adresine aşağıdaki örnekteki gibi mail atıp gönderebilirsiniz.

Ad Soyad: Güray A.

Mail: fgakinci@gmail.com

Site Adı: Tarhana Çorbası

Site Açıklaması: Her şeyden bize lazım olan kadar…

Site Urlsi: http://www.tarhanacorbasi.com

Etiketler: tarhana, tarhana çorbası, tarhanacorbasi

Yorum Yapın, Soru Sorun

yorum

5 YORUMLAR

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.