Sinüzit belirtileri nelerdir – Sinüzitin dayanilmaz 10 belirtisi

0
227

Sinüzit belirtileri nelerdir konusunda ufak bir araştırma ve daha çok kişisel tecrübelerimizle sinüzitin dayanılmaz 10 belirtisini kaleme aldım.

1. Baş Ağrısı:

baş ağrısı
baş ağrısı sinüzit belirtileri nelerdir

Eşlerine başım ağrıyor diyen kadınlarımızın derdi anlaşıldı :) Sinüzitler ayol! Böyle bir baş ağrısıyla hiçbir şey yapılmaz zaten.  Bırak kocasıyla ilgilenmeyi kül tablası bile boşaltmak istemez insan ;)

 

2. Burun-Geniz Akıntısı:

burun akıntısı
burun akıntısı

Sürekli yutkunma hissi ve tabi gereksiz yere sürekli tükürme isteği. Her tuvalete girdiğinde burun temizleme operasyonu. Size iğrenç gelebilir ama boğazında koca bir parçayla gezmek çok da kolay değil. Sümkürün gitsin!

3. İstediğin Gibi Hareket Edememe:

istenilen hareketler
istenilen hareketler

Merdiven inip çıkmak, eğilmek, doğrulmak, tam bir işkence. Beyninizin içinde çimento varmış da her harekette zıp zıp zıplıyormuş gibi.

4. Çift Görme:

çift görme
mutlu bir çift görme :P

Canım bir dakika yine şaşı oldum. Bir sinür düşünün ki çift görmenize bile sebep oluyor. Bulanık ve bazen çift görüyorsunuz.

5. Yüksek Ateş:

yüksek ateş
yüksek ateş

Kış günü insanlar buz iken siz alev topu gibi geziyorsunuz. Sebebi tabiki yine sinüsler. Sinüzitin en saçma olaylarından birisi de işte bu ateş.

6. Yorgunluk:

yorgunluk
yorgunluk sinüzit belirtileri

Hiçbir şey yapasınız gelmiyor. Bütün gün oturup başınızı ovmaktan başka yapmak istenilen yok. Hatta biri sizin yerinize başınızı ovsa hiç fena olmaz.

7. Ses kısıklığı:

ses kısıklığı
ses kısıklığı yani travesti stili konusma :)

Sesinizi travesti gibi çıkmasına engel olamıyorsunuz. Yerli yersiz çatallaşıyor. Gizemli bir hava katıyor aslında bak buna iyi bir özellik denilebilir.

8. Öksürük:

öksürük
öksürük (fotoğraf hapşurma fotoğrafı gibi görülsede fotoğraftaki bayan hapşurmuştur bu karede)

Haldır huldur öksürtüyor bu meret. Öksürükle beraber balgamda şart. İnsan içinde öksürmekten korkuyorsunuz.

9. Boğaz ağrısı:

boğaz ağrısı
boğaz ağrısı sinüzit belirtisi

Boğazınızdaki ağrıyı anlatmaya kelime yetmez. Kedi tırmalıyor gibi. Parmağınızı sokup hem kaşımak istiyorsunuz hem de ağrınız gitsin istiyorsunuz.

10. Alın bölgesi Şişliği:

alın şişmesi
alın şişmesi

Alnınızda şişlikler oluşuyor ve önce neden olduğunu anlamayıp tribe giriyorsunuz. Sinüzitin bu kadarını da yapacağını beklemiyorsunuz tabi. Ama mümkün.

 

Sinüzitin belirtileri nelerdir sorusuna, sinüzit belirtilerini 10 dayanılmaz madde ile açıklamak istedim. Umarım faydalı olabilmişimdir. Eğer bu 10 madde sizler içinde geçerliyse sinüzit tedavisi için bir doktora görünmenizi öneriyorum. Sinüzit belirtileri ile ilgili alternatif maddeleri yorum olarak yazmaktan çekinmediğiniz için şimdiden çok teşekkür ederim.

Yorum Yapın, Soru Sorun

yorum

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.