Şerefinize

0
309

Bu taşra kentinde ailemiz, akrabamız, eşimiz dostumuz yoktur bizim. Rakımız vardır.

Hangisi senin derdini hiç konuşmadan dinler. Hangisi soru sormadan anlattırabilir her şeyi. Sana sonuz hayal vaat edebilirler mi?

sadri alışık serseri
sadri alışık serseri

İçtiğin bir sıvıyla dertleşiyorsun var mıdır daha delilik? Cansız bir madde ile ağlıyorsun. Unutmaz birde hiçbir şeyi. Sen iç bir başlamaya hatırlatır sana sürekli sevdiğin kadını. Ama gavat küfür ettiriyor işte kötü yanı var. Derin bir nefes çekiyorsun arkasından boğazından geçen rakı, sonra acılıktan yüzünün değişik şekillere bürünmesi en sonda okkalı bir küfür. Sever sigarayı da yanında olmasını ister. Çıkarıp dede sigarası tabiri ile halk arasında bilinen Samsun 216’yı aralarına girmiyorsun sıkı dostların. Rakı Neşet’i de çok sever. Ama büyük ayıp etti Neşet. Daha o kadar kişiye hayal kurduracakken, ağlatacakken, sövdürecekken ana bacı, Neşet bırakıp gitti.

Ailemiz, akrabamız, eşimiz, dostumuz kızar bize içiyoruz diye. Bir günden bir güne hangi birisi beni rakı kadar anlayabildi ki, içten sordular mı neyin var nasılsın ? diye. Lafa gelince itin götüne sokmayı bilirler ‘’her gün içiyor bu çocuk bir halt olmaz’’ diye. Kimsenin etmediği yardımı etmiştir bana rakı. Sordu birisi bana ‘’ben mi o içtiğin zıkkım mı?’’ diye. O içtiğim zıkkımdı.

Son olarak ben Turist Ömer selamımı çakarım siz konuşun sokun itin götüne sonra siktirip gidin ama dokunmayım bardağıma. Şerefinize.

Yorum Yapın, Soru Sorun

yorum

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.