Paint 3D, Paint’in kötü imajını akıllardan silebilecek mi?

2
185

Paint 3D, Paint programının geliştirilmiş versiyonu olarak yakın zamanda kullanıcılara sunulacak. Acaba akıllardaki kötü imaj bu yazılımla silinebilecek mi? Vakit kaybetmeden yazımıza geçelim.

[MAA id=’1′]

Bilgisayar kullanmaya başlayan herkes Paint’i kullandı.

Geçmişten günümüze bilgisayar kullanan her birey en az bir kere Paint’i kullandı. Microsoft’un geliştirdiği bu program ile internet bağlantımızın olmadığı zamanlarda basit çizimler yaptık. Tepede güneş olduğu halde bacası tüten evler yaptık. Minik porteler çizdik. Var olan fotoğraflarımızın üzerinde oynadık. Ekran görüntüleri alıp kaydettik. Eğlendik kısacası.

paintonizleme
Paint önizleme

 

 

 

 

 

 

 

paint3dkullanimi
Paint 3D Kullanımı

 

 

 

 

 

Daha kapsamlı programlar piyasaya çıkınca Paint dalga konusu haline geldi.

Paint dışındaki bu yazılımlarla yapılan amatör düzenlemeler halk arasında “Paint terk” olarak adlandırılmaya başlandı. Bir nevi Paint gibi tarihi bir yazılımın adı karalandı. Çoğu zaman Paint üzerinde yapılan düzenlemeler de “Paint terk” olarak adlandırıldı tabikide. Paint terk denmesinin sebebini az çok tahmin edebilirsiniz. Bu kadar baskının üzerine Microsoft bu durumu değiştirmek istedi. Yapacağı güncellemelerle daha gelişmiş bir Paint sunacağını açıkladı. Ve sözünü de tuttu.

Paint 3D Test Aşamasında.

paint3d
Paint 3D

 

 

 

 

Her yazılımda olduğu gibi Paint 3D yazılımı da test edilip hatalarının tespit edilmesi için Windows Insider programındaki insanlara sunuldu. Şimdi diyeceksiniz ki Windows Insider ne? Windows Insider, Microsoft ürünlerini geliştiren, test eden gönüllü kullanıcıların oluşturduğu bir platform. Herkes bu platforma ücretsiz bir şekilde katılabiliyor ve yazılım geliştiricilerin bir parçası olabiliyor.

Paint 3D eski sürüme fark atacak!

paint 3d
Paint 3D Önizleme

 

 

 

 

Yazılım o kadar geliştirilmiş ki eski Paint’ten eser yok. Dokunmatik ekranlarda kalem ile gelişmiş bir şekilde 3d tasarım yapılabilecek artık. Bunun yanı sıra Microsoft’un sunduğu çevrimiçi topluluk ile insanlar kendi arasında çalışmalarını paylaşabilecek. Aynı zamanda oluşturulan 3D nesneleri indirebilecekler ve kendi çalışmalarında kulanabilecekler.

[MAA id=’2′]

Peki ne zaman indirebileceğiz bu Paint 3D’yi?

Ne zaman?
Ne zaman?

 

 

 

 

Şuan için olmasa da ilerleyen tarihlerde Windows 10 Creators güncellemesiyle kullanılabilir sürümü kullanıcılara sunulacak olan yazılım, şu an sadece Windows Insider programına dahil olup Windows 10 Creators geliştirme sürümünü kullanan kullanıcılar Windows Mağaza’sı üzerinden yükleyip yazılımı inceleyebilirler. Onun haricinde başka alternatif yok gibi gözüküyor şuanlık. Sizde Windows Insider’a katılıp şimdiden bu programı test etme fırsatını yakalayabilirsiniz veya kullanılabilir sürümü beklemeye devam edebilirsiniz.

Yorum Yapın, Soru Sorun

yorum

2 YORUMLAR

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.