NE ÇEKTİN BE ……..

2
623

“Yalan Dünya”nın Vasfiye Teyzesi’nin dediği gibi “Ne çektin be ……”. Herkes kendini bu boşluğa koyar, o ya da bu sebeple. Kadınlar erkekleri suçlar, erkekler kadınları. Aslında çoğu zaman bir suçlu yoktur. Düşünün kim ilk sevgilisiyle “Ben bu kızla iki gün takılır ayrılırım” diye sevgili olur ki. 

Peki neden yürütemiyoruz? İçimizde ilk sevgilisiyle başlamak üzere olan ergenler olduğunu düşünmüyorum. Eminim ki yaşadığınız tecrübeler sonucunda artık size en yakın hissettiğiniz kişilerle birliktesiniz ya da o tür kişileri tercih ediyorsunuz. Siz normal olduğunuzu düşünüyormusunuz? Önceki sevgilinizden aldığınız dersler sizi olumlu mu etkiledi olumsuz mu? Geçmiş olmamışlıklarınızın yükünü hala üzerinizde mi taşıyorsunuz? İlk aldatılmanızın üzerinden ne kadar geçti? En son ne zaman sevgiliniz sizi başkası için terk etti?

ne çektin be

Benim neden bu kadar soru sorduğumu düşünmek yerine bunları cidden bir düşünün, hatırlayın!

Ben soruyorum çünkü herkesin cevapları farklı, herkesin sorunu farklı, çözümü ise herkesin yine kendi içinde.

 

Benim kendi sorunum, yine bendim. Yıllar içinde yaşadığım güvensizlikleri, mutsuzlukları, hatta aldatılmaları yeni ilişkilerime de yansıttım. Sanırım dersimi de aldım. İşte o kadar çaba sonunda geldiğim nokta aslında ilk başta olduğum nokta. Kalbimin hala temiz olduğu karşımdakine temiz bir sayfa açma şansı verdiğim nokta. İlk defa sevgilisi olan bir çocuk olduğum zamanlar.

 

Bunu unutmamam lazım. Yeni bir ilişkiyle kendimi yenileyemiyorsam, bitmeyen eski ilişkiyle, 3 kişilik bir aşka başlıyorumdur.

Sorular çok ama belki de sorulmamalı…. Ne çektin be Kemalettin.

 

Yorum Yapın, Soru Sorun

yorum

2 YORUMLAR

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.