MEB Özel Eğitim Kurumları için Rehberlik Kursu Açtı

2
1093

MEB Rehber öğretmen görevlendirme zorunluluğu olan kurumlardaki  rehber öğretmen yetersizliğinden dolayı rehber öğretmen kursu açtı.
Rehber öğretmen görevlendirme zorunluluğu bulunan özel eğitim kurumlarına ve özel okullar için bir fırsat doğmuş oldu. MEB bu yıl özel sektördeki rehber öğretmen sıkıntısını çözmek için bu adımı attı. Bölüm mezunları ise durumdan pek memnun değil. 4 yıl boyunca üniversitelerde dirsek çürüten bölüm mezunlarının aldığı eğitim bir hizmet içi eğitim ile karşılaştırılamaz. Rehberlik kursu ile ilgili detaylı bilgiyi aşağıdaki fotoğraftan ulaşabilirsiniz.

Bu kursların eğitim sektörüne verdiği mesaj tartışılır. Milli Eğitim Bakanlığının sürekli işleyiş değiştirmesi ve kurs açması öğretmenleri ve eğitim sektörünü endişeye düşürüyor.  Milli Eğitim Bakanlığı bu şekilde sürekli işleyiş değiştirerek ve kurslar açarak gününü kurtarıyor. 2014 yılında doğan sorun için 2015 yılında bir kurs açacak ve bu kursu daimi kılacak. Bu işler MEB’in ne kadar geleceğe dönük plan yaptığının göstergesi. A Branşının yerine B branşından öğretmeni atıyor, B nin yerine C  Yi sonra  A branşından mezun işsizler D branşına yönlendiriliyor.  Hepsinin sonucunda başka işlerde iyi olan fakat iyi olduğu işi yapmayan bir sürü öğretmen.  Sonumuz hayrolsun.

 

rehber öğretmen kursu 2013
rehber öğretmen kursu 2013

Yorum Yapın, Soru Sorun

yorum

2 YORUMLAR

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.