LEŞ KARGALARI

0
592

Günler sonra ortalık sessizleştiğinde çakalların leşleri yeme vakti gelmişti. Sessizce ölü bedenlere yaklaşırlarken, gözlerinde açlığın verdiği cani bakışları vardı. Bu savaşta onların hiçbir payı yoktu halbuki. Savaş bitene kadar sessizlik içinde karanlıkta beklemiş, karnını doyurma zamanını beklemişlerdi. Çakalların paylaşamama sorunu yoktu. Onlara göre etin en tatlı yeri ya da en donuk yeri arasında fark yoktu. Tek bildikleri leşlerle beslenmekti.

ataturk
ataturk

Günlerce susan medya mensupları, evlenme programındaki meczuplarından vakit buldular ki sonunda gerçek dünyaya döndüler. Günlerdir sessiz sakin kendi içlerinde ki karanlığa gömülmüşlerdi. Şimdiyse ölen ölmüş kaçan kaçmış, ortalık onlara kalmış ki hepsi olayların bir ucundan tutup incelemeye çalışıyorlar. Halbuki, o ruhu hissetmeyenlerin anlaması mümkün mü?

 

Şimdi ne olacak? Bülent ARINÇ’ ın her zaman için ERDOĞAN’ a göre daha aklı selim olduğunu düşünmüşümdür. Cumhurbaşkanı GÜL’ de öyle. ERDOĞAN uydurma bir gezi çıkararak uzaklaştığına göre, bu işin çözümünü bu adamlar bulacak. Direnişçilerin talepleri bence oldukça kanaatkar. Lakin, inanıyor musunuz ki suç işleyen polisler, amirler, müdürler, valiler ve başbakan ceza alacak. Ya da eline sopasını alan başı bozuk Tayyip yalakaları cezasını çekecek. Dikkat ettiniz mi! Soru işareti kullanmadım. Çünkü cevabı bilinen şey sorulmaz. Yanılıyor muyum?

 

bebek geliyorum           Peki kendi kendine bir araya gelen bu kitle ne olacak? Bazı paylaşımlarda modern yöntemlerle örgütlenerek siyasete girmeleri gerektiği görüşü mevcut. Sizce siyasete girmeleri masumiyetlerine zarar vermez mi? Düşünelim. Birisi sordu; biz sağcı mıyız, solcu muyuz? Ne olacak. Bir bölünme. Peki kaynağa ihtiyaç olduğunda finansman nasıl sağlanacak?ihtiyaciniz varsa alin En temiz niyetler bile işin içine para girdiğinde kirlenir. Çünkü parayı veren bir düdüğü olsun ister. Öyle ülke çapında siyaset yapmak da pek ucuza gelmez. Bir bölünme daha. Hadi oldu seçimlere kadar gidildi. Adaylar kim olacak? Siyaset pis iş arkadaşlar, bırakın bu hareket temiz kalsın.

 

Siyasete de girmesinler diyorsun ne olacak dağılıp bir daha bir araya gelmeyecekler mi, askerlik anısı gibi yıllarca boş boş oturup anlatacaklar mı. Hayır, tabi ki. “ÖZGÜRLÜK” ve  “KARDEŞLİK” gibi iki önemli olgu ile buluşmadı mı bu kitle? O zaman neden ülke genelinde bu olgulara sahip çıkacak, olgular üzerinden çalışmalar yürütecek bir sivil toplum örgütü oluşturmasınlar? Bu yolla hem temiz kalabilirler, hem de sayılarını arttırabilirler. Ayrıca ilerde siyasete girmeyi düşünseler dahi daha planlı programlı olabilirler. Sonuçta teşkilatlanmak ve birbirlerini tanımak için zamana ihtiyaçları olacak. Bu zaman içerisinde de siyasi partilerin kirletemeyeceği bir imaja sahip olabilirler.

 

tayyip polis          Kendinizi son bir haftada olduğu kadar, özgür hissettiniz mi? Aynı ülkeyi paylaştığınız, aynı ekonomik sıkıntıları çektiğiniz insanları hiç bu kadar sevdiniz mi? Onları Kürt, Türk, travesti, orospu, fenerli, beşiktaşlı, Sünni, alevi demeden hiç bu kadar sahiplendiniz mi?

 

İşte “ÖZGÜRLÜK” ve “KARDEŞLİK” böyle bir şey.

 

***

            Günün sorusu bal tutan parmağını yalar mı?

 

ECEVİT: Ben şeker hastasıyım.

DEMİREL: Bal vardı da biz mi yedik?

ERBAKAN: Allahın izniyle şeriat ne derse o. Şeraitin kestiği parmak acımaz.

ÖZAL: fifty fifty

ERDOĞAN: Tuttuğumu bırakamam. Bir avuç çapulcuya mı bırakcam.

 

***

            Kendime not: Bir daha topluma kin ve nefret tohumları eken birini görürsen, hasat zamanı ne yapacağını sor!

 

 

penguen  Yaşasın Tam Bağımsız Kuru Kahveci Mehmet Efendi!!!

***

taraftarBeşiktaşlı olmamak ayrı, ÇARŞI’ ya hakkını vermemek ayrı şey.

Yorum Yapın, Soru Sorun

yorum

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.