KIRIK OLSA AĞRIDAN DURAMAZDIN; ACI YOK ROCKY

0
281

Terk edilmişsin saatlerce ağlayıp aşk acısı çekemezsin. Hele bu yüzden kendini öldürmek istemek koca bir saçmalık. Hayatta yaşanması gereken tek güzel şey eski sevgilin değil ve sende eski sevgiline bağımlı değilsin. Bunları bil, kendini keşfet tek ihtiyacın olan şey güzel günler geçirdiğin sevgilin değil. Daha güzel günler geçireceksin.

acı yok rocky aleyküm selam
acı yok rocky aleyküm selam

Sana göre mükemmel giden bir ilişkiyi bitirdiyse demek ki onun için artık ”hayatının aşkı” vs değilsindir. Bunu kabullen sen bir insansın ve terk edilebilirsin. Sevdiğin kadar sevilemeyebilirsin. Ne olmuş?
Hata eden terk edildikten sonra hayatını ”bok” gibi geçiren. Neden? Çünkü tüm hayatını o insana adamıştır ortak olmayan arkadaş yoktur, onsuz geçirmediğin vakit yoktur bir gün seni terk edeceği ihtimalini hiç düşünmeden.
Bağlanmak, sahip olmak… Bu 2 isteği hayatından çıkardığın an aşk acısı falan çekmezsin, onsuz da yaşamanın mümkün olduğunu gayette bilirsin.
İnsanların korkusu yalnız kalmak çünkü tüm vaktini onunla geçiriyor onun sevdiği giysileri giyip saçını onun istediği gibi tarıyor.
Kendi olmaktan vazgeçiyor. Onun istediği gibi bir insana dönüşüyor. Gidince yaşadığınız boşluk sadece canınızı acıtan ona duyduğunuz sevgi değil. Öncelikle kimseye ait olmadığınızı, kimseninde size ait olmadığını bilin, öğrenin.

Aslına bakarsanız her ayrılan kadın aynı psikolojiye bürünür. Her kadının ayrılığı acı bir şekilde yaşayışı ve onu hazmettikten sonra yaşadıkları benzerlikler gösterir. Kadınlar genel olarak yaşadıkları aşkın benzersiz olduğunu düşündükleri gibi ayrılık sonrasında yaşadıkları acının da benzersiz olduğunu düşünürler. Bu biraz ergen ben merkezciliğe benzer. Ergen ben-merkezcilikte bakkala giden genci binlerce insan izleyecekmiş gibi süslenir. Ergen ben merkezciliğini yaşayan kişi aşık olursa kimse onun kadar daha önce sevmemiştir, kimse onun sevdiği kadar güzel ya da yakışıklı değildir. Yine bu kişi ayrıldığı zaman kimse onu anlayacak kadar erişkin ve olgun değildir. Kendisi dünya da o acıyı çeken çok nadir bir insandır.

Kadınlara dönersek kısaca aşk acısını abartırlar.

(bu yazı aşk acısı çeken bir yazara ithafen yazılmış olabilir.)

Yorum Yapın, Soru Sorun

yorum

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.