Kalbi Acıyanlara Selam Olsun

0
312

Aşk acısı! Acıların en büyüğü değil mi? Kalbinizin hiç bu kadar acıdığını hissetmemiştiniz, sanki hiç geçmeyecek gibi derin ve sancılı. Kalbiniz her acıdığında onun gülüşü gelir aklınıza ve her seferinde cevabını bulamadığınız ‘’neden?’’ sorusunu yinelersiniz.  ‘O olmazsa yaşayamam’ dediğiniz insanın şimdi yanınızda olmaması ve sizin hala yaşıyor olmanız acının en büyüğüdür.

kalbi acıyanlara selam olsun
kalbi acıyanlara selam olsun

Onun hep ilk gün ki gibi kalacağını düşünürken şimdi göremeyecek kadar uzaktadır belki de. Onu her aradığınızda duyduğunuz sesi size huzur verirken şimdi numarası çevirmeye bile cesaret edemezsiniz. Onunla geçirdiğiniz zamanları özlersiniz. Onun kokusu burnunuza çarpar her seferinde. O kavuşamadığınız kişidir artık sizin için. Onunla geçirdiğiniz mutlu zamanlar artık bitmiştir ve siz ölmek istersiniz. Kafanızdan geçen binlerce intihar senaryolarını, belki de defalarca denersiniz. Ölmek istersiniz ama onu tekrar görememe korkusu yer bitirir insanı. Her istediğinizde sarıldığınız insan artık o kadar yabancıdır ki yanınızdan geçerken bile dokunamazsınız. Her içki de o vardır. Her sarhoşlukta o sayıklanır. Cesaret edip ararsınız ama o sizin acınızı anlamadan telefonu kapatır. Yine ölmek istersiniz. Onu unutmak için her yolu denersiniz. Sabahlara kadar yürümek istersiniz yatağa yattığınızda onu düşünmemek için. Çeşitli insanlarla flört edersiniz ondan uzaklaşmak için ama biri onun gibi güler ve siz yaptığınız her şeye lanet edersiniz. Günlerce sarhoş gezersiniz bir saniye bile olsun unutmak için ama kalbiniz her seferinde o kadar çok acır ki nefes alamazsınız. Ağlamaktan ve uykusuzluktan şişen gözleriniz aynaya baktığınızda size zavallı olduğunuzu hissettirir.

İlk zamanlar onunla gezdiğiniz yerlerden, onunla oturduğunuz banklardan kaçarken artık oralardan ayrılamaz olursunuz. Onunla baktığınız aynı göle tek başınıza baktığınız için orada ölmek istersiniz. Beraber baktığınız bencil yıldızı her gördüğünüzde sanki suç ondaymış gibi lanet okursunuz. Onu yanında ki her insandan sakınırken, ‘sevgilisi olursa dayanamam’ dediğimiz halde bir gün ansızın siz onu başkasıyla el ele görürsünüz. Siz nefes alamayıp hareket edemezken o hiçbir şey olmamış gibi yanınızdan geçer gider. Onun gidişi yetmezmiş gibi acınız ikiye katlanır her şey daha çekilmez olur. Aileniz, arkadaşlarınız size acıyan gözlerle bakar, size yardım etmek isterler ama siz ona başkasının sarıldığını düşünerek daha çok acı çekersiniz. Onun başkasıyla olan mutluluğu öyle bir acı verir ki onu tanıdığınız güne lanet edersiniz. Onun hayatınıza girişi sizi ne kadar mutlu ettiyse, gidişi de daha çok canınızı acıtmıştır. Siz kendinizi toparlamaya çalışırken ne kadar aciz, ne kadar umutsuz, inançsız, kimsesiz ve öz güvensiz olduğunuzu fark edersiniz.

İnsanlardan korkarsınız. Korktukça da onlar hep deli gözüyle bakmaya başlarlar size. O kadar uzaklaşırsınız ki kendinizden samimi olduğunuz insanla bile sohbet edemeyecek duruma gelirsiniz. Kimsenin sizi anlamadığını, kimsenin bu acıları yaşamadığını düşünürsünüz. Ve hayatınıza bir çizgi çekmeye karar vererek onu unutmak istersiniz… Ama hiçbir zaman unutamazsınız.

Kalbi acıyanlara selam olsun. O acı geçecek ama bitmeyecek.

Yorum Yapın, Soru Sorun

yorum

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.