İzlenebilecek en iyi yabancı diziler (İNCELEME)

0
302

İzlenebilecek en iyi yabancı diziler konusunu araştırdık, bir çoğunu da izledik ve sizlere bir sıralama yaptık. Bu sıralama tamamen şahsi görüşümüzdür ve hiç bir diziyi izlemediğiniz varsayılarak hazırlanmıştır. Listeye almadığımız çok iyi diziler için yorum yapabilirsiniz.

1. How I Met Your Mother

how i met your mother
how i met your mother

How i met your mother ailenizle eşinizle arkadaşlarınız ya da çocuklarınızla izleyebileceğiniz içinde çok farklı karakterleri barındıran çok eğlenceli bir dizidir. Bu diziyi daha çok gençler ya da genç kalabilenler izlemelidir. Eğer bu diziyi izlemediyseniz çok güzel arkadaşlık ilişkileri olan insanların yaşadığı bir çok farklı olaya şahit olacaksınız. Herşeyden önemlisi her bölümünde ufkunuzu açan her bölümünde yeni bir şeyler öğreten aynı zamanda güldüren(gerçekten güldürüyor) bir dizidir. Diğer dizilere göre How I Met Your Mother dizisinin en üstte olmasının sebebi ise izleyenleri her daim mutlu etmesi her daim güldürmesidir. Dizilerin genellikle tutması için dram gerilim korku ya da insanların zayıf noktaları kullanılmaktadır ama bu dizide sadece gülmece mutluluk vb var. Bu yüzden how i met your mother dizisini mutlu mutlu dizi izlemek isteyenlere şiddetle öneriyorum.

2. The Mentalist

the mentalist
the mentalist

Mentalist dizisi karısı ve kızı bir seri katil tarafından öldürülmeden önce medyumluk adı altında insanların zaaflarını kullanarak para kazanan bir şovmenin hayatını anlatmaktadır. Yeterince mutluysanız How i met your mother dizisini de izlediyseniz mentalist tam size göre bir dizi. Bu diziyi izleyerek kazanacağınız şeyler kişisel gelişim ile ilgili. Kendinizi etrafınızdaki insanları size yalan söyleyenleri ya da insanların nerelerde nasıl davrandıklarıyla ilgileniyorsanız bu dizi size bunun ip uçlarını verecektir. Dizinin en güzel tarafı ise katilin ya da yalancının kim olduğunu bir grup insan içinden bulmaya çalışan başrol oyuncumuzun taktikleri… Daha fazlası için izleyin.

3. Breaking Bad

breaking bad
breaking bad

Breaking bad dizisi hayatında her şeyi doğru yapmış fakat hayatında hiç başarılı olamamış bir kimya öğretmeninin hayatını anlatmaktadır. Her şeyi doğru yapan adam sürekli yanlış şeylerle karşılaşması sonucu raydan çıkmaktadır ve illegal yollardan para kazanmaya başlamaktadır. Burada önemli olan illegal yollardan para kazananların aslında iyi insanlar olabileceği gerçeğini kabul edebilecek olup olmamamız? Aynı zamanda dizi en yüksek puan alan dizidir. En iyi senaryoya sahiptir ve çok zeki bir adamı anlatmaktadır. Bu yüzden keyifle izleyebilirsiniz. Kişisel önerim çocuklarınızla izlemeyin. Uyuşturucu ve  buna benzer kötü şeyleri özendirmese de konu etmiştir.

4. Game of Thrones

game of thrones
game of thrones

Çok kalabalık oyuncu kadrosu ile devam eden diziye yeni başladığınızda karakterleri takip etmek ve tanımakta zorlanabilirsiniz. Daha sonra olayların gidişatına göre bunu kolayca çözebilirsiniz. Toplam 7 krallık arasında yaşanan savaşlardan ihanetlerden yola çıkan bu dizide dost ile düşman, yalan ile gerçek birbirine girmiş durumdadır. 2015 in en çok indirilen alt yazısı da bu dizinin alt yazısıdır. Hatta bu diziyi izlemeyen yoktur bu yüzden izlemediyseniz kesinlikle izlemelisiniz.

5. Spartacus: Blood and Sand

Spartacus Blood and Sand
Spartacus Blood and Sand

Spartaküs: Kan ve Kum bildiğiniz spartacus hikayesinin iyi işlenmiş halidir tabi biliyorsanız. Bilmiyorsanızda önemi yok çok güzel bir dizi bunu izleyin. Bu diziyi çocuklarınız ile izlemeyin çünkü içerisinde çok fazla pornografik içerik var. O dönemin Roma’sında köle savaşçılar ve sahiplerinin aralarındaki ilişkileri konu alan bir kahramanlık ve özgürlük dizisidir. Bu dizinin sahnelerinin çoğu tam bir görsel şölen…

6. The Walking Dead

the walking dead
the walking dead

Çok tanıdığımız zombi konulu filmlerden dizilerden ayırmamız gereken bir dizidir. Öncelikle kan ve ceset görmeye dayanamıyorsanız bu diziyi tavsiye etmiyorum. Sürekli gerilim ve sürekli bir korku içinde izleyeceğiniz bu diziyi yalnız başınıza ya da çocuklarınızla izlememeniz uygun olur. Bu dizinin dramı normal hayatında uyanan bir polis memurunun uyandığı anda tüm dünyayı saran bir virüsle yüz yüze gelmesinin yanında bu yetmezmiş gibi daha bir çok asla hayatınızda olmasını istemeyeceğiniz şeylerle karşılaşıyor. Daha fazla anlatmak yorum yapmak isterdim ama diziyi izlediğinizde sürprizi kaçmasını istemiyorum.

7. Supernatural

supernatural
supernatural

Supernatural dizisi doğa üstü yaratıkları avlamanın aile geleneği olduğu bir ailede doğan iki kardeşin hikayesini anlatmaktadır. Yaşadıkları hayattan vazgeçemeyen kardeşler aynı zamanda bu hayatı sürekli sorgulamaktadır. Gizemli güçleri, kardeş bağlarını ve sürükleyici maceraları aynı anda sunabilmiş bir dizidir bu yüzden tercih edebilirsiniz. 10. sezona kadar uzatılmamış olsaydı daha iyi olabilirdi fakat yine de izlenebilir.

En iyi yabancı diziler listesine eklemeye üşendiğim yazıyı yazdıktan sonra bitirdiğim Person of Interest dizisi mesela… O kadar iyi yapmışlar ki bu diziler arasına girmek ona haksızlık olur.

Yorum Yapın, Soru Sorun

yorum

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.