Galatasaray 2013 Transfer Sezonunda Alper Potuk’u Renklerine Bağlamak Üzere

0
2931

Galatasaray uzun süredir takip ettiği Alper Potuk’u transfer sezonunda uzun pazarlıklar sonucunda renklerine bağladı. Fenerbahçe’nin de gündeminde olan Alper Potuk tercihini Galatasaray’dan yana kullandı.

alper potuk galatasaray transferi 2013
alper potuk galatasaray transferi 2013

Eskişehirspor’la uzun pazarlıklar sonunda sonuç buldu. Eskişehirspor Alper Potuk karşılığında 5 buçuk Milyon Euro, Cluio ve Yiğit Gökoğlan’ı renklerine katacak.
6 saatlık pazarlık sonucunda böyle bir anlaşma sağlandı.Yarın yönetim kuruluna sunulacak bu karar için sadece imza kaldı.
Pazarlığın önceki halinde Eskişehirspor Elmander, Emre Çolak ve 6 Milyon Euro istiyordu. Galatasaraylı eski futbolcu Arif Erdem, Başkan Ünal Aysal’ın pazarlık konusunda çok becerikli olduğunu ve Türkiye’den bir transfer listesi yapılacak olursa 1 numarada Alper Potuk olurdu diye transferin ne kadar doğru bir karar olduğunun altını çizdi.

Futbol yorumcuları Alper Potuk için ilk 11 de kadro bulamasa da gelecek sezonda Şampiyonlar Liginde başarı sağlamak isteyen bir Galatasaray takımı için geniş bir kadroya ihtiyaç duyduğu belirtildi. Galatasaray’a Alper Potuk geldiğinde Fatih Terim Melo ve Selçuk ikilisi bozmayacağını ve hatta Hamit-Ambrabat’ın yanında da Alper Potuk’un zar zor kadro bulabileceğini belirtti. Galatasaray kadrosunu genişletme amacıyla yapılan çok mantıklı bir transfer olduğu söylendi.

Alper Potuk henüz imza atmadı, transfer ile ilgili resmi açıklama yapılmadı.

Yorum Yapın, Soru Sorun

yorum

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.