Faciaya Dönüşen 12 Aile Fotoğrafı Karesi

0
712

Hayatın bin bir türlü hali var ya işte bazı halleri ölümsüzleştirmeye çalıştığımız anları mahfeden cinsten olabiliyor. Aşağıda olmuşları var :) Aile fotoğrafı mesela…Eskiden fotoğraf silmek diye bir şey yoktu. Siz bilmezsiniz küçüksünüz, o zamanlar dijital fotoğraf yok, fotoğrafı çektin mi silme imkanın yok.


Animal Kingdom oldu bize anal kingdom
Animal Kingdom oldu bize anal kingdom

Yukarıdaki fotoğrafta ailenin babası bay kırmızı ceket ing “animal” kelimesindeki “im” harflerinin yerine kafasını sokarak kelimeye yeni bir boyut kazandırmıştır. Yeni kelime kötü bir anlam ifade ettiğinden de bir mizah doğurmuştur. (buradan sadece ingilizcesi olmayanlara sesledim)


Denizde zıplayan babanın düşürdüğü çocuk
Denizde zıplayan babanın düşürdüğü çocuk

Baba da tabi kendince bir sevinç yaşıyor o an. Ama elindeki poşeti düşürür gibi masum kızcağızı düşürüyor. Neden ? Çünkü adamın namazı niyazı yok. Dininde değil imanında değil. DOVAL olarak da böyle insanlara kötü davranıyor. İnsan kızına bunu yapar mı? Hadi trolistler bunu da açıklasın.


Aile Fotoğrafı: Kız kardeşine havada uçan döner burun kırıcı tekme
Aile Fotoğrafı: Kız kardeşine havada uçan döner burun kırıcı tekme

Kardeşle fotoğraf çekilirken havada manyakça zıplama dönemi… Bu dönemde havada yapılan hareketlerde belirli bir sınır yoktur. Resimdeki arkadaşta kardeşinin ağzını burnunu kırmış. Sonrasında da kanlı kanlı fotoğraf çektirmişler. Before after muabbeti. Çok yaratıcı. Kızın kaşları da çok anlamlı bakıyor bu arada :).


Aile fotoğrafı: Klasik Baba
Aile fotoğrafı: Klasik Baba

Babalar genelde otoritedir. Bu dünyanın her yerinde böyle. Çünkü erkek otoriter bir canlıdır. (burada kadınları trolledim) Erkek üstün varlıktır. Ve her şeyden hoşlanmaz. Üstün varlık sonuçta. Baba bi de ekstra üstünlük leveli var baba rolüyle. Diğer yandan baba haricindekilere bakıldığı zaman da baba ya hak verebiliyoruz. Ama traji komik bir fotoğraf karesi olmuş. Bunları hep beğendim.


Aile Fotoğrafı Plajda Düşen Bebek
Aile Fotoğrafı Plajda Düşen Bebek

Kumsalda sahilde ailecek fotoğraf çektirmek sonra da 10-15 yıl sonra aynı yer de aynı pozu tekrar çektirmek modaydı ya hani :) Bu fotoğraflarında aynısından istiyorum arkadaş :) Bir çocuk beyin üzeri fotoğraftaki düşüşü gerçekleştirirse gerçekten çok kötü sonuçlar doğrurur. Buna gülmedim.

Eski Aile Fotoğrafı Geleneği:


Aile Fotoğrafında Düşen Çocuk
Aile Fotoğrafında Düşen Çocuk

Acımasızlık seviyesinin yaşla ters orantılı olduğunun kanıtı.  Öncelikle küçükten büyüğe doğru sıralandıklarını bilmeniz de fayda var. Şimdi yere düşmüş ufaklığa bakın. Ona en çok yardım etmek isteyen ayaktaki çocuklardan en ufakları, daha az yardım etmek isteyen biraz daha büyüğü… Ve diğer büyüklerin umurlarında değil, hatta gülümsüyorlar. İşte bu yüzden çocukken saftık, temizdik, iyi vicdanlıydık, yardım severdik. Büyüdükçe kötüleştik. Hepimiz öyle olduk. Kötülükleri gördükçe kötüleştik. Şimdi en kötüsüyüz.


Aile fotoğrafı: Zavallı köpek suya düşüyor.
Aile fotoğrafı: Zavallı köpek suya düşüyor.

Bazı şeyleri kadınlara emanet etmemek gerekiyor. Köpek, araba, kredi kartı, vs (kadınları yine trolledim) Ama yine babanın bakışları beni benden alıyor. Gitti güzelim köpek diyor adeta…


Aile Fotoğrafı: Köpek hunharca ısırıyor
Aile Fotoğrafı: Köpek hunharca ısırıyor

Resim de istenmeyen kişileri sizde böyle ısırmak kovalamak oradan uzaklaştırmak istemiyor musunuz ? Tabi ki istemiyorsunuz. O bir köpek, sadece id’iyle hareket ediyor.


Aile fotoğrafı Kaka yapan masum köpek
Aile fotoğrafı Kaka yapan masum köpek

En masum karelerden. Umarsızca kakasını yapan köpek aile fotoğrafına girmiş. Herkes mutlu fotoğrafta… Dişler görünüyor herkesin ama en mutlu anı yaşayan canlı orada köpek. Bunu tartışmıyorum kimseyle. Kaka yapmak büyük mutluluk :)


aile fotoğrafı: ağlayan çocuklar
aile fotoğrafı: ağlayan çocuklar

Burada bir noktaya parmak batırmak istiyorum. Arkadaş neden çocukları zorluyorsunuz ! Bırakın onlar orda öyle serbestçene oynarken yakalayabiliyorsan çek fotoğrafı. Madem fotoğrafçısın, doğal hallerini çek.  Muhtemel gerçeklikle bu fotoğrafı çeken şahsi muhteşem çocukları zorla oturtmuş, çocuklar oturmak istememiş, no no demiş ingilizce konusuyorlar ya. Adam zorlamış, zorla oturtmuş ne olmuş?  Otoriteye karşı isyan başlamış. Çocukların isyanı masum bir ağlamadır bazen. Burada da bu var sanki.


love yerine cock
love yerine cock

Burada da love yerine cock yazılmış yanlışlık olmuş. Ama bunlar üzerinde duracağımız ingilizce kelimeler değil. Hemen geçiyoruz. Terbiyeliyiz ya da ingilizcemiz yok.


aile fotoğrafı: ağlayan çocuk
aile fotoğrafı: ağlayan çocuk

Bu fotoğrafta da fotoğrafçının anlatmak istediği herkesin mutluluğu kendine, ateş düştüğü yeri yakar, denize düşen yılana sarılır, kendi düşen ağlamaz.

Yorum yapın arkadaşlar, yorum yapıldığı zaman sayfa güncelleniyor ya hani hemen arama motorlarında yükseliyoruz. Böyle de güzel bişeydir yorum.

Yorum Yapın, Soru Sorun

yorum

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.