Eğitim Tarhana Çorbası Oldu

0
405

Eğitim Tarhana Çorbası

Bu sitenin eğitim kategorisini açınca böyle karşılıyor bizi.  Sanki eğitimin içinde bulunduğu durumu anlamış, biliyor gibi.  Eğitim tam olarak bir tarhana çorbası.  İdareciler belirsiz, yer değiştirmeler düzensiz ilk atamalar berbat, TEOG eksiklikler hatalarla dolu.  Okullar açılmış fakat hala yerleri belli olmayan öğrenciler.

Eğitim Tarhana Çorbası Oldu
Eğitim Tarhana Çorbası Oldu

Hep temennimiz iyi, inşallah daha iyi olur kıvamında.  Ama yapılan değişiklikler daha iyiye değil, sürekli daha kötüye götürüyor.  Mesele geleceğimiz olmasa susalım sessizce oturalım ve siyasetin sonuçlarına katlanalım.  Ama öyle değil.  Mesele biziz, çocuklarımız, geleceğimiz.  Eğitimle oynadığınızda ülkemin geleceği ile oynamış oluyorsunuz.

Yetkililer okumaz ama olur da okuyan olursa ne olur;

İyi kötü eksik yarım bir yol çizin ve o yolu değiştirmeyin artık.  Herkesin kafası karıştı, herkes ümitsiz bir hale geldi.

Herhangi bir köklü değişim yapılacağında değişimin sonuçlarının enine boyuna tartışılmasına müsaade edin.  Farklı görüşleri de dinleyin ki sizin göremediklerinizi size göstersinler.  Pilot bölge uygulaması güzel bir uygulamaydı ama bu uygulamayı ülkemin iyi şehirlerinde değil gelişmemiş şehirlerinde de yapın.

Hükümetin başarısız olmasını isteyebilirsiniz, ama eğitimin başarısız olmasını istemek vatana ihanettir.  Ülke geleceğimiz için eğitim konusunda taşın altına elimizi değil vücudumuzu koymalıyız.  Eğitimin adında olduğu gibi “MİLLİ” olması gerekir.  Siyasetin üstü olması gerekir.  Bu uğurda elimizden gelen gayreti göstermeyi askerlik gibi vatani bi görev olarak görüyorum.  Saygılarımla. .

Yorum Yapın, Soru Sorun

yorum

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.