Eğitim Fakültelerine Öğrenci Alımıyla İlgili Son Durum 2013 YÖK Kararı

13
2134

Eğitim Fakültelerinin kapatılması ve öğrenci alımının durdurulmasıyla ilgili çıkan haberlere çok farklı yorumlar yapıldı.

yök eğitim fakültesi
yök eğitim fakültesi

Öğrenci alımı bundan sonra yapılmayacak mı, farklı şekillerde mi yapılacak bu belirsizlik ilgilenenleri şüpheye düşürdü.

Eğitim Fakültelerinde hangi programların açılacağına dair rektörlüklere gönderilen resmi yazı bölümler tarafından 2 farklı şekilde yorumlanıyor. Bir grup akademisyen bu yazıyı, 2013 yılında bu 5 bölüm dışındaki bölümlere öğrenci alınmayacağı şeklinde yorumlarken, diğerleri ise yeni açılan üniversitelerin eğitim fakültelerinde sadece bu 5 bölümün açılabileceği şeklinde anladıklarını söylüyorlar. Bu kararların YÖK’ün resmi sitesinde yer almaması da insanların kafasında soru işareti oluşturan başka bir durum. Fakat yazıda yer alan bilgileri içeren resmi yazı YÖK tarafından rektörlüklere, rektörlükler tarafından da eğitim fakültelerinin bölümlerine gönderilmiş bulunmakta. Bu durumun kısa sürede netlik kazanmasını diliyoruz. Bu durumdan bağımsız olarak ortaöğetim öğretmenliklerinin 2013 yılında öğrenci almayacağı ise kesinliğini korumaktadır. Şu an Eğitim Fakülteleri haklarını geri kazanmak için gerekenleri yapmaktadırlar.

Öncelikli Yazı: http://www.tarhanacorbasi.com/egitim-fakulteleri-kapatiliyor-ogrenci-alimi-durduruldu.html

Yorum Yapın, Soru Sorun

yorum

13 YORUMLAR

  1. ÖNCEDEN SÖYLENMEDEN BÖYLE BİR ŞEYİN YAPILMASI ÇOK SAÇMA … SİYASİLERİMİZ EĞİTİM SİSTEMİMİZDE TIPKI Bİ FARE GİBİ OYNUYORLAR İZİN VERMEMK LAZIM … 2 GÜNDE BİR SİSTEM Mİ DEĞİŞİLİR ÖNÜNDE DURMAK LAZIM

  2. Bu karara ''yerinde bir karar'' , ''doğru bir karar'', ''isabetli bir karar'' vs. gibi şeyler diyenlerin vicdanından şüphe duyarım, binlerce gencin hayallerinin yıkılmasına, hayalleriyle oynanmasına doğru diyebiliyorlarsa eğer bunu vicdansızlıktan başka hiçbir şey tanımlayamaz; bunun yerine daha bir çok ''doğru kararlar'' alınabilirdi…

  3. Ben de bir öğretmen adayıyım kesinlikle 7 yıla kadar bence ne fen-edebiyat fakülteleri ne de eğitim fakültelerine LÜTFEN öğrenci alınmasın onlar da bizim gibi sürünmesin!

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.