ÇAPULCU SPOR

0
916

Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray, Göztepe, Karşıyaka. Bu sözler daha düne kadar futbol kulüplerinin isimleriydi bizler için. Hatta ezeli rakipler derdik. Derbilerini takip ederdik. Aralarında ki rekabetin büyük bir ciddiyeti vardı. Taraflar birbirlerine saldırır, hatta bazen kendi içindeki taraftarların da zarar gördüğü olurdu. Çok iyi hatırlıyorum, iyi bağırmıyor diye taraftarın birinin öldürüldüğünü.

 

taraftar       Yalnız bu takımların taraftarları, son dönemde o kadar candan mücadele ettiler ki artık hayranlık uyandırır oldular. Rekabet yerini yardımlaşmaya bıraktı, el birliğiyle futbol dışında sosyal ve siyasal hayata müdahil oldular.

 

Hele bir çarşı vardı ki dillere destan.

 

Ben tam 11 yıldır maç izlemeyen takım tutmayan adam. Ben bile etkilendim. Duydum ki taraftarlar aralarında “İstanbul United” tan bahseder olmuş, bence Karşıyaka ve Göztepe’yi de atlamadan birlikte olsunlar. ÇAPULCU SPORSEVERLERİ olsunlar.

 

Ben takım tutmayan adam açık söylüyorum. Artık Galatasaraylı, Fenerbahçeli, Beşiktaşlı, Karşıyakalı ve Göztepeliyim. Bu takımların maçlarını izler, her ortamda onları desteklerim.

Yorum Yapın, Soru Sorun

yorum

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.