Aşıklarında Arkadaşa İhtiyacı Vardır

1
405

İnsanların çoğu, özellikle hoşsohbet, topluluğu seven cana yakın kimseler olmasalar bile, arkadaş sayacak kadar yakın tanıdıklar edinmeksizin yapamazlar.

aşk ve arkadaşlık
aşk ve arkadaşlık

Bu tanıdıklar sırf çalıştıkları yerdeki iş arkadaşları, aynı meyhanenin gedikli müşterileri, komşular ya da çocukları aynı okulda okuyan anneler olabilir. Bazı insanlarsa ömür boyunca sayısız arkadaşlıklar kuracak yaratılıştadır. Bunun için gereken kişilik ve enerji onlara yaradılıştan bağışlanmıştır. Hayatları bu ilişkilerle renklenip zenginleşir. Zamanlarının ve düşüncelerinin gerçekten önemli bir bölümünü ilişkilerine, yenilerini kurup geliştirmeye adamışlardır. Böyle kimseler ayrıca kendilerini çeşitli cinsel ilişkilerin zevkinden de yoksun bırakmazlar ya da mutlu bir evlilik hayatını yürütmekte olabilirler. Ama en büyük kıvancı bu toplumsal ilişkilerde bulan insanlar da çakabilir.

Büyük bir olasılıkla böyle kimseler azınlıktadır. Ancak terazinin öteki kefesinde olanların, hayatları boyunca evlilik ve belki aile bağlarının dışında herhangi bir ilişkiye gerçekten ihtiyaç duymayanların da azınlıkta kaldıklarını belirtelim. Şöyle dürüst bir iç hesaplaşmasına oturacak olsalar, insan ilişkilerinde bu kadar keskin çizgili sınırlama yapan bir hayat biçimini kendileri için örnek hayat biçimi diye kaç kişi seçer acaba? Gene de, bugün Batı toplumunda daha fazla herhangi bir şey istemeyi gereksiz bulan, hatta sadakatsizlik sayan milyonlarca insan, ideal hayat olarak bunu yaşıyor.

Peki ya arkadaşlarımız olmasaydı?

Yorum Yapın, Soru Sorun

yorum

1 YORUM

  1. evet sonuna kadar haklı bir olay. sadece sevgiliyle zaman geçmez efendim. bu sapkınlıktır. sosyal olmakta yarar var. bu sosyallik de sadece dışarı çıkıp sevgili olarak eğlenmek değil. birlikte ağaç dikmek, arkadaşlarıyla zaman geçirmek. piknik yapmak vs. gibi uzar gider.
    en önemlisi de arkadaşların da aşka ihtiyacı vardır. tıpkı çok yalnız olanlar gibi, tıpkı benim gibi.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.