Anıtlaştırma Talebi – Anıtlaştırma Talep Etme

0
997

Vefat eden facebook üyesi vefatından önce bir varis bırakmadıysa yakınlarının akrabalarının anıtlaştırma talebi göndermesi gerekmektedir.

sharing dead anıtlaştırılmış hesap
sharing dead

Bir facebook hesabı nasıl anıtlaştırılır?

Facebook hesap sahibi öldükten sonra ölen kişinin yakınları facebooka başvuruda bulunarak hesabının anıtlaştırılmasını talep edebilirler. Facebook ölen kişinin facebook hesabında bir varis olmasa bile hesabı anıtlaştırır. Anıtlaştırma işleminden sonra yetki alan bir kaç yakını anıtlaştırılmış hesabı kontrol eder. Daha detaylı bilgiye bir önceki yazım olan Anıtlaştırılmış Hesap – Siz ölürsünüz facebook ölmez! linkinden ulaşabilirsiniz.

Anıtlaştırma Talebi Nereden Yapılır?

Anıtlaştırma işlemi facebook üzerinden https://www.facebook.com/help/contact/651319028315841 linkinden yapılabiliyor.

Hesabı Anıtlaştırmada gerekli olan bilgi ve belgeler:

  • Vedat edenin gerçek Ad ve Soyadı. (Eğer formu siz dolduruyorsanız ölen kişinin facebook üzerinde arkadaşı olmanız gerekmektedir.)
  • Vefat Tarihi (Bu tarihi tam olarak bilemiyorsanız yaklaşık bir tarih vermenizde bir sakınca bulunmamaktadır.)
  • Vefat belgesi ve vefat belgesinin internet adresi linki. (Vefat belgesinin internet üzerinden erişilmek istenmesinin sebebi yaptığınız işlemin gerçekliğinin kanıtlanması. Eğer vefat belgesinin internet adresini veremiyorsanız anıtlaştırma işlemi uzun süre askıda kalabilir.)

Anıtlaştırma işleminden sonra neler olacak ?

Anıtlaştırma talebi yaptık, hesap anıtlaştırıldı peki şimdi bu hesaba neler olacak ? Bu konuda daha fazla bilgi “Anıtlaştırılmış Hesap” linkine tıklayın.

Yorum Yapın, Soru Sorun

yorum

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.