Anıtlaştırılmış Hesap – Siz ölürsünüz facebook ölmez!

0
570

Anıtlaştırılmış Hesap Nedir?

Facebook artık vefat eden (ölen) kişilerin hesaplarını kapatmıyor, anıtlaştırılmış hesap olarak tutuyor. Ölmeden önce anıtlaştırılmış hesap için başvuru da bulunmadıysanız siz öldükten sonra facebooktaki arkadaşlarınız yakınlarınız akrabalarınız hesabınızın anıtlaştırılması için başvuruda bulunabiliyor ve facebook hesabınız anıtlaştırılıyor. 

sharing dead anıtlaştırılmış hesap
sharing dead

Ben öldüğümde facebook hesabıma ne olacak?

Eğer hiç bir işlem yapmadan öldüyseniz facebook hesabınızın anıtlaştırılması için yakınlarınız dostlarınız arkadaş ve akrabalarınız bir araya gelerek hesabınızın anıtlaştırılması için başvuruda bulunacaklar ve talepleri olumlu yanıt aldığı takdir de hesabınız anıtlaştırılacak.

Anıtlaştırılmış hesap özellikleri nelerdir?

  • Facebook isminizin yanına ANISINA ifadesi eklenir.
  • Ölen kişinin hesabını yönetebilen arkadaş akraba ya da dostları Zaman tünelinde paylaşım yapabilirler.
  • Ölen kişinin hesabında ölmeden önce paylaştığı tüm gönderileri paylaşım ayarına göre hesabında zaman tünelinde durur. Silinmez.
  • Anıtlaştırılmış bu hesap tanıyor olabileceğin kişiler ya da arkadaşlarının doğum günleri gibi kısımlarda görünmez. Zaten görünmesi de bir işe yaramaz. Eğer yaşasaydı bugün doğum günü olacaktı demiyorlar yani.
  • Anıtlaştırılmış bu profil hesabına giriş yapılamaz. Hiç kimse giriş yapamaz. Akrabaları, dostları profilini yönetebilen kişiler de giriş yapamazlar.
  • Anıtlaştırılmış bu hesaplar da hesap vârisi yok ise hesap içinde bir değişiklik yapılamaz.
  • Aynı zamanda ölen kişi ailenizden birisiyle hesabının anıtlaştırılması yerine kaldırılmasını da talep edebilir ve gerçekleştirebilirsiniz. Her ölen kişinin hesabı anıtlaştırılacak diye bir kaide yok.

Anıtlaştırılmış profil üzerinde bir varis hangi yetkilere sahip?

  • Ölen kişinin anıtlaştırılmış profil hesabındaki profil resmini ve kapak resmini değiştirebilir, düzenleyebilir.
  • Ölen kişinin anıtlaştırılmış hesabında başa tutturulan bir gönderi yazabilir tüm arkadaşlarına paylaşabilir.
  • Anıtlaştırılmış hesapta ölen kişiyi arkadaş olarak ekleyen birileri varsa(çok ilginç bir şey aslında bu) bu arkadaşlık isteklerine yanıt verebilir.

Anıtlaştırılmış hesap ile daha fazla ayrıntı mevcut üstteki yazımda özet geçtim. Anıtlaştırılmış bir hesabın kapatılması, ya da anıtlaştırılmış hesabın farklı kişilerin eline geçmesi ya da ölen bir arkadaşınızın facebooktan bir anda yok olması gibi şeyler  ile ilgili sorularınız var ise yorum bırakarak sorabilirsiniz.

Anıtlaştırma talebi için: Anıtlaştırma Talebi – Anıtlaştırma Talep Etme

Yorum Yapın, Soru Sorun

yorum

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.