Alman Kurtların Yemeğini Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

0
462

Alman kurtlarına yemek mama ya da herhangi bir yiyecek verilirken bir çok noktayı atlarız. Amacımız köpeğin karnını doyurmak ise bu çok basit bunu herkes yapabilir fakat her şeyin bir usulu yöntemi olduğu gibi bir köpeğin karnını doyurmanın yemek vermenin de doğru ve yanlış tarafları usulleri var.

alfa köpek
Bir köpeğin alfası olmak

Kopeginizin yanina iki tas yemek ile gidin.(bi tanesi sizin icin). Kopeginizi baglayin ve ulasamayacagi uzakliga onun yemegini bira. kin. Kopeginizin yemege saldirmasina izin vermeyin ona kizin. yetisemeecek olsa da ona kizin. kopeginizin onunde benzer kaptaki yiyecegibyiyin. karninizi doyurun. daha sonra kopeginize mamayi verin. Ondan once sizin karninizin doymasi ve buna karsi koyamamasi sizle guc mucadelesine girmeden sizin hakimiyetinizi kabuk etmesini saglar.
Öncelikle karnını doyuracağımız köpek yavruysa ya da bir alman kurduysa bu yazıyı es geçmemek gerekecektir. Daha önceki gibi yazılarımızda da belirttiğimiz gibi köpekler kendilerini bir kurt sürüsü içerisinde yaşadıklarını düşünürler ve buna göre yaşarlar, böyle hissederler. Kurt sürülerinde bir alfa çift vardır. Bu alfa çift ne zaman yemek isterse sürü o zaman yemek yer, alfa çift ne zaman durmak dinlenmek isterse sürü o zaman durur ve dinlenir ve alfa çift ne zaman yola devam etmek isterse sürü o zaman yoluna devam eder. Alfa çift en güçlü erkek ve en güçlü dişi kurttan oluşur. Her konuda alfa çift diğer kurtlardan üstündür ve bunu her zaman her şekilde diğer kurtlara hissettirir. Bir av yakalandığı zaman alfa çift oturur avı bir güzel yer. Bu sırada diğer kurtlar uzaktan seyrederler. Sürü içerisindeki kurtlardan bir tanesi alfa çiftin yanına yaklaşarak aynı zamanda avdan bir parça et koparmak isterse alfa çiftin erkeği yaklaşan sürü elemanına saldırır ve ensesinden tutarak savurur. Bu onun alfa olduğunun bir kanıtıdır da. Alfa çift karnını doyurup bir kenara çekildiği zaman diğer kurtlarda avın başına üşüşür ve avı yemeye başlar.
Bu mantıkla yola çıktığımızda köpeğinizin size koşulsuz itaat etmesini istiyorsanız alfa olmalısınız. Alfa olmak için de köpeğinizin yemeğini verirken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir.
Köpeğinize vereceğiniz mama köpeğinizin ırkına büyüklüğüne ve harcadığı enerji miktarına göre değişir. Ama köpeğinizi hazır mama ile beslemeye dikkat edin. Köpeğinizin mamasını koyduğunuz kabın benzeri bir kaba kendi yiyeceğiniz bir yemeği koyarak köpeğinizin yanına onun ilk yemeğini vermeye gidin. Köpeğiniz bağlı durumda olsun. Onun yemek kabını ulaşamayacağı uzaklığa bırakın. Siz kendi kabınızdan yemeğinizi yiyin. Köpeğiniz mama kabına saldıracaktır onu sert şekilde azarlayın. Gerekirse ense derisinden tutup sarsın ki sizin alfa olduğunuzdan emin olsun. 15-20 dakika karnınızı doyurun yanında. Sonra köpeğinize mamasını uzatabilirsiniz ve siz de oradan uzaklaşabilirsiniz. Bu işlemi her defasında tekrarlayamayabilirsiniz ama en azından köpeğiniz için en az 3-4 defa bunu yapmalısınız. Bu işlemi yaparken köpeğinize bekle komutunu da öğretebilirsiniz. Siz bekle dedikçe köpeğiniz yemeğe ulaşamaz ve tamam kızım hadi ye ya da ye oğlum ye kızım gibi basit komutlarla da bekle komutunu bitirip köpeğinizin yemek yemesini sağlayabilirsiniz. Bunu düzenli tekrar ettikten sonra köpeğiniz büyüdüğü zaman yanına yemeğini götürdüğünüz zaman hem üzerinize atlamaz yemeğini dökmez hem de size daha fazla itaat eder. Alfa olmanın en basit kurallarından biridir.

Yorum Yapın, Soru Sorun

yorum

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.